Początek spotkania gorzowianie wyjątkowo mieli naprawdę niezły. Po pierwszych akcjach bramka za bramkę, żółto-niebiescy wyszli do gospodarzy z twardą obroną i po ładnych rzutach m. in. Kuby Dzieciątkowskiego czy Mateusza Stupińskiego oraz Marcina Smolarka, który rozbił duże zamieszanie w rozegraniu, żółto-niebiescy wyszli na 3-bramkowe prowadzenie i długo nie dali go sobie odebrać. Mecz toczył się falowo, gdyż goście tego spotkania mieli momenty przestoju, często jednak niwelowane przez parę gorzowskich bramkarzy – Cezarego Marciniaka i Krzysztofa Nowickiego, którzy ustawiali się w bramce znakomicie i zderzali się z rzutami Mosiołka, Paterka czy Drozdalskiego. Legnica nie mogła zbyt wiele poradzić na formację obronną gości i na przerwę schodziła z nietęgimi minami oraz 3 bramkami straty.

 

Przerwa podziałała motywująco na gospodarzy, którzy w początkowych minutach wrzucili drugi bieg i dość sprawnie odrobili straty. Wtedy jednak do głosu doszedł Bartosz Starzyński, który – we współpracy z Tomkiem Gintowtem i Mariuszem Kłakiem – szybko ostudzili zapędy Kamila Mosiołka i Pawła Paterka. Niewiele mógł też zrobić dobrze dysponowany tego dnia bramkarz gospodarzy – Dawid Dekarz, choć trzeba mu oddać kilka naprawdę istotnych obron. Gorzowianie grali długo punkt za punkt, nawet tracąc na chwilę prowadzenie w meczu, jednak końcówkę rozegrali doskonałą i mogą się cieszyć z kolejnych 3 punktów z meczu wyjazdowego!

 

Wyniki:

 

MSPR Siódemka Miedź Legnica 24 (12):

Mazur, Dekarz, Stachurski – Majewski 3, Przybylak, Płaczek 1, Kowalik 2, Bogudziński, Klimaszewski, Drozdalski 4, Wychowaniec 1, Styrcz 7, Mosiołek 4, Paterek 2, Nowosielski.

 

Kary: Płaczek (3), Kowalik, Mosiołek

Żółte kartki: Płaczek, Wychowaniec, Paterek

Czerwona kartka: Płaczek

Karne: 2/3

 

Trener: Paweł Wita

Os. towarzyszące: Mieczysław Chowaniec, Piotr Pęczek

 

 

 

KS Stal Gorzów 27 (15):

 

Nowicki, Marciniak – Pietrzkiewicz 2, Kryszeń 4, Chełmiński 1, Gintowt 2, Serpina, Dzieciątkowski 3, Bronowski 2, Gałat, Smolarek Mariusz, Smolarek Marcin 3, Światłowski, Starzyński 6, Kłak, Stupiński 4.

 

Trener: Dariusz Molski

Kierownik: Łukasz Bartnik

Fizjoterapeuta: Kamil Sankowski 

 

Kary: Pietrzkiewicz, Chelmiński, Gintowt, Bronowski (2), Starzyński, Kłak

Kartki: Chełmiński, Serpina, Bronowski

Karne: 2/3

 

 

Sędziowie: Bartosz Kowalak – Wojciech Marciniak (Poznań)

Udostępnij