W pierwotnej wersji turniej Handball Gorzów Cup miał pokazywać wszystkim zainteresowanym, że piłka ręczna cały czas jest w Gorzowie ważna i potrzebna, a środowisko piłkarzy ręcznych zgrane i naprawdę duże. Głód szczypiorniaka po rozpadzie gorzowskiego GSPR-u był ogromny i świąteczne granie miało go pokazać. Po powrocie do życia 5 sezonów temu sekcji piłki ręcznej Stali Gorzów, organizatorzy mieli wątpliwości, czy warto turniej powtarzać. Zainteresowanie wspólnym spędzeniem jednego z dni świątecznych wygrało jednak i turniej po raz ósmy został zorganizowany. Tym razem już nie tylko jako turniej Handball Gorzów Cup, tylko jako turniej charytatywny. – Od lat termin i data się nie zmieniły, spotykamy się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, ale w tym roku wyjątkowo pierwszy raz będziemy grali charytatywnie – potwierdził główny organizator turnieju, Kamil Hanuszczak, na łamach Radia Gorzów. Charakter turnieju się nie zmienił, to wciąż spotkanie starych znajomych i sportowy rozruch po dwóch dniach opychania się smakołykami. Tym razem z elementem pomocowym. – Zbieramy środki na to, by pomóc w rehabilitacji Olivera, który zmaga się z ciężką chorobą. Przyznam, że jest do dla nas wyzwanie, bo każdy chce pomóc najbardziej jak potrafi – dodał.

 

Pomoc Oliverowi, cierpiącemu na potężne napady padaczkowe 10-letniemu chłopcu, już się zaczęła. Prócz licytacji na samym turnieju, na stronie Handball Gorzów Cup także odbywają się podobne już od jakiegoś czasu, a zgromadzone gadżety mają pozwolić chłopcu na powrót do normalności – mówienia, chodzenia i braku ciągłego stresu, czy atak za chwilę nie nastąpi. – Udało nam się zdobyć naprawdę fajne rzeczy, bo będziemy prowadzili licytacje gadżetów. Zaangażowaliśmy zespoły z Superligi, między innymi MKS Kalisz czy Zagłębie Lubin, z I ligi – Grunwald Poznań, z II ligi – Wolsztyniaka Wolsztyn, także naprawdę bardzo fajne ekipy i klasowi gracze, którzy podarowali nam swoje koszulki, piłki i inne gadżety. Za niewielką cenę możemy pomóc Oliverowi i to jest w tym roku naszym celem nadrzędnym – wyjaśnił „Hana”, na co dzień grający trener ekipy Szczypiorniaka Gniezno.

 

Turniej wystartuje już jutro o godzinie 11.00. Jak co roku mile widziani są kibice! Przyjdźcie, wspomóżcie, spędźcie czas z piłką ręczną! Zapraszamy!

 

Honorowym patronatem turniej objął w tym roku Lubuski Związek Piłki Ręcznej.

Udostępnij