Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to fundacja zajmująca się pomocom polskim szpitalom poprzez zakup sprzętu medycznego już od 1993 roku. Od kilku lat zarówno sekcja żużlowa, jak i piłkarze ręczni Stali Gorzów angażują się czynnie w zbiórkę pieniędzy na cele fundacji. Nie inaczej było w tym roku. – Nie wiem, który to już rok z rzędu angażuję się w tę akcję, ale to wciąż mało i za mało. Tak, jak wspominałem, cytując Jerzego Owsiaka: Do końca świata i jeden dzień dłużej – powiedział szkoleniowiec gorzowskich piłkarzy ręcznych, Dariusz Molski. Trener Stalowców o akcji i finale WOŚP mówi prosto: – Ta akcja jest zaczepiasta. Zaczepiasta! Daje to dużo satysfakcji, dużo radości, jak rozmawiamy z ludźmi, którzy naprawdę reagują w sposób spontaniczny, wesoły, serdeczny i puszkę zapełniają – wyjaśnił trener Molski.

 

Gorzowianie nie ukrywają, że akcja nie tylko im się podoba i modne jest branie w niej udziału, ale cele akcji są szczytne i to dla nich czysta przyjemność, by brać w niej udział. – Każda jedna inicjatywa orkiestry jest wspaniała i warta zachodu. Tak na dobrą sprawę dzięki niej istniejemy – uznał trener Molski. – W niedzielę chodziliśmy i graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, jest nam bardzo miło z tego powodu. Warunki może niekorzystne, bo trochę zimno, ale robimy wszystko, by pomóc i dołożyć jakąś swoją malutką cegiełkę do tej inicjatywy – powiedział w trakcie zbiórki bramkarz gorzowskiej ekipy szczypiorniaka, Cezary Marciniak. – Ogólnie jestem zdania, że trzeba sobie pomagać, a ta akcja łączy wszystkich Polaków, cała Polska zbiera z WOŚP i po prostu. Myślę, że to fajna rzecz, to nie jest moda, po prostu jesteśmy w tym dniu zjednoczeni i trzeba to podkreślać. To akcja, którą trzeba chwalić i wspierać, najlepiej robiąc to samo – skomentował „Cezar”.

 

Gorzowian można było spotkać zarówno w centrum, gdzie grupa juniorów żużlowych kwestowała pod opieką trenera Piotra Palucha, a także na Manhattanie, gdzie piłkarze ręczni zbierali do puszek pod wodzą trenera Dariusza Molskiego. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny możemy brać udział w tej wspaniałej akcji, jaką był 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Udostępnij