Rozgrywki o Mistrzostwo Polski to zawsze najważniejsze i najbardziej prestiżowe rozgrywki w naszym kraju – tym razem mowa o edycji juniorskiej, w której to po raz kolejny wystąpi ekipa Stali-Misia Gorzów, tym razem prezentująca się z pozycji organizatora jednego z turniejów szczebla 1/16.  Gorzowska ekipa młodzieżowa, na co dzień biorąca udział nie tylko w rozgrywkach Ligi Juniorów, ale także w dwóch III ligach – wielkopolskiej i lubuskiej – stanie na parkiecie przeciwko nie byle komu.

 

Do Gorzowa przyjadą 3 ekipy – juniorzy z Zawiercia, Poznania i Lubina, a każda z drużyn z pewnością będzie chciała zaprezentować się jak najlepiej. – Naszym celem na ten turniej jest wygranie jak największej ilości spotkań. Mamy świadomość, że będzie to trudne zadanie, z powodu wymagających  i dobrze grających rywali, ale mamy dużą wolę walki i z pewnością tanio skóry nie sprzedamy! – zapowiedział jeden z liderów Stali II oraz formacji juniorskiej Stali-Misia, Stanisław Szembek.

 

Rywale rzeczywiście przedni – juniorzy superligowej ekipy z Lubina, w której na co dzień trenerem jest Bartłomiej Jaszka, jednoczesny szkoleniowiec grup juniorskich w Polsce oraz jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników; MKS Poznań, czyli drużyna z tradycjami szkoleniowymi, do nie dawna mająca swoją ekipę w I lidze; oraz Viret CMC Zawiercie, czyli solidny wicelider dolnośląskiej II ligi, w której to juniorzy mają okazję się ogrywać i zbierać doświadczenie. Stalowcom zatem nie będzie łatwo.

 

Na szczęście turniej rozgrywany jest w Gorzowie, a jak wiadomo – swojskie ściany pomagają. Gorzowscy zawodnicy nie ukrywają również, że czekają na przyjście kibiców i mają nadzieję usłyszeć z trybun kilka głośnych okrzyków, zagrzewających ich do walki.

 

Gorzowski turniej rozpocznie się w piątek o 15.30, zaś swój pierwszy mecz nasza ekipa zagra o 17.00 przeciwko MKS-owi Poznań. Poniżej znajdziecie dokładną rozpiskę całego turnieju!

 

Czy uda się awansować dalej i utrzeć nosa trudnym rywalom? Przekonamy się już w ten weekend!

 

Piątek

SMS Zagłębia Lubin – KS Viret CMC Zawiercie godz. 15.00

Stal-MIŚ Gorzów – MKS Poznań godz. 17.15

Sobota

MKS Poznań – SMS Zagłębia Lubin godz. 11.00

Stal-Miś Gorzów – KS Viret CMC Zawiercie godz. 13.15

Niedziela

Viret CMC Zawiercie – MKS Poznań godz. 9.00

Stal-MIŚ Gorzów – SMS Zagłębia Lubin godz. 11.15

Udostępnij