Mecz z Anilaną Łódź miał być od początku wyzwaniem dla Stalowców i tak też się stało. Co prawda spotkanie wyglądało zgoła inaczej niż reżyserowany przez sędziów mecz w Łodzi, bowiem linia sędziowska pozwalała na twardą, ale fair, męską grę na gorzowskim parkiecie, co obie ekipy wykorzystywały, by pokazać swoje największe umiejętności.

Początek meczu był mocno wyrównany. Długo obie ekipy oddawały rzut za rzutem i zdobywały bramka za bramkę, grając równym tempem i mocną obroną. Łodzianie wyszli początkowo na prowadzenie, ale błędy własne z dobrą postawą formacji obronnej Stali i dobrą dyspozycją Krzysztofa Nowickiego w bramce, szybko odwróciły sytuację. Mimo to, Stalowcy nie mogli odskoczyć rywalom na więcej niż dwie bramki, głównie za sprawą bardzo szybkiego powrotu Anilany po stracie bramki. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez całą pierwszą połowę.

 

Druga część gry to już bardziej szarpana gra obu ekip. Po dobrym początku w wykonaniu rywali, można było zaobserwować stopniowe problemy z utrzymaniem tempa gości, którzy po początkowym wyjściu na prowadzenie za sprawą wspomnianych sprawnych powrotów po straconej bramce, wyraźnie zaczęli tracić siły. Na niewiele zdały się roszady trenera Matyjasika, który próbował odciążyć pierwszą siódemkę, lecz to właśnie wtedy Stalowcy wrzucili swój drugi bieg i odbili prowadzenie. Dalsza część spotkania toczyła się po myśli żółto-niebieskich, którzy bawili publikę efektownymi wrzutkami i stopniowo, powoli powiększali przewagę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 34:29, a Stalowcy umocnili się na pozycji lidera I ligi grupy B.

 

Anilana Łódź: 29 (14)

Chmuski, Antosik – Winiarski, Krajewski 3, Stolarski 5, Wawrzyniak T. 3, Dębowski, Strzebiecki 3, Kucharski 2, Matyjasik 3, Pawlak 3, Wawrzyniak D. 7, Misiak.

Trener: Michał Matyjasik

Kartki: Kucharski, Wawrzyniak T., Misiak.

Kary: Kucharski, Matyjasik

Karne: 1/3

 

Stal Gorzów: 34 (16)

Nowicki, Jaśko – Pietrzkiewicz 5, Kryszeń 5, Chełmiński 4, Gintowt 1, Dzieciątkowski 3, Bronowski 6, Smolarek Marcin 4, Kłak 1, Stupiński 5, Szembek.

Trener: Dariusz Molski

Kierownik: Łukasz Bartnik

Fizjoterapeuta: Kamil Sankowski

Kartki: Chełmiński, Bronowski, Stupiński

Kary: Pietrzkiewicz

Karne: 4/5

 

Sędziowie: Rosik Tomasz – Stężowski Przemysław (Lubin)

Widzów: ok. 300.

Udostępnij