pomoc partnerów stali dla gorzowskiego szpitala

Firma ICT Poland z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą znana jest gorzowskim kibicom głównie z akcji konkursowych, wyłaniających młodzieżowca Stali, który otrzyma od nich nowiutki motocykl. To właśnie fani decydują o tym, komu ICT Poland przekaże sprzęt. W tym roku wybrano Wiktora Jasińskiego, który szykuje się do debiutu w PGE Ekstralidze. Dziś chcemy jednak podziękować firmie za inną akcję.

W tej trudnej sytuacji, jakiej znajduje się cały kraj, są ludzie, którzy decydują się bezinteresownie nieść pomoc. To właśnie nasz wspomniany wieloletni partner zdecydował się dostarczyć papier toaletowy, ręczniki, chusteczki itp. do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Jak wszyscy wiemy, na dzień dzisiejszy te materiały są bardzo potrzebne w funkcjonowaniu placówek medycznych.

– Teraz mamy szczególny czas, dlatego zaangażowaliśmy się, aby wspomóc te służby, które są na tzw. „pierwszej linii”. Mam na myśli szpital – zakaźny w szczególności. Wyszliśmy z inicjatywą do pana Roberta Surowca, z którym znam się osobiście, że możemy wspomóc dostarczając papier toaletowy, ręczniki, chusteczki higieniczne i tym podobne materiały. Odpowiedź ze strony szpitala była oczywista – mówił Michał Wrembel, dyrektor generalny ICT Poland.

– Daliśmy jasno do zrozumienia, że gdy tylko będzie potrzeba, szpital ma dzwonić, a my pomożemy. Teraz jest taka sytuacja, że te artykuły są niezbędne, a w wielu miejscach możemy ich nie dostać. My chcemy dać szpitalowi ten komfort, że póki pracujemy – a mamy nadzieję robić to cały czas – zawsze to dostaną. Teraz zrobiliśmy taki „próbny” transport, po jednej tzw. palecie z każdego produktu, którego potrzebowali – tłumaczył Michał Wrembel.

Jak przyznał dyrektor generalny ICT Poland, cała akcja możliwa była dzięki wsparciu firmy kurierskiej UPS. Ta podjęła się wyzwania i dostarcza produkty, niosąc bezcenną pomoc. – Pomysł o tym, żeby wesprzeć szpital wziął się sam z siebie. Patrząc na to, jak społeczeństwo jednoczy się w różnych sytuacjach, nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie. Skontaktowałem się ze szpitalem, że w razie potrzeby dostaw niezbędnych artykułów jesteśmy gotowi pomóc. Na drugi dzień okazało się już, że jest okazja, żeby to zrealizować. Chcieliśmy pokazać, że ci którzy potrzebują teraz wsparcia, nie zostaną sami – dodał od siebie Andreas Pavlou z firmy UPS.

Udostępnij