Z wielką przyjemnością informujemy, że Moje Bermudy Stal Gorzów przystąpi do sezonu 2020 w najsilniejszym składzie. Wszyscy zawodnicy przystali na nowe warunki kontraktowe i parafowali aneksy.

Jak przystało na kapitana, pierwszym zawodnikiem, który porozumiał się z klubem był Bartosz Zmarzlik. W ślad za mistrzem świata poszli Krzysztof Kasprzak oraz Szymon Woźniak. Do końca ważyły się losy stalowych Duńczyków, ale nie ze względu na brak ich podpisu pod aneksem tylko z powodu braku zgody macierzystej federacji na ich starty w Polsce. Ostatecznie wszystko zakończyło się happy endem, duńska federacja zezwoliła swoim rodakom na starty w najlepszej lidze świata. Do dyspozycji trenera Stanisława Chomskiego będzie także cała formacja juniorska.

– Drużyna jest bardzo zmotywowana i chętna do jazdy w „żółto – niebieskich” barwach. Wszyscy zawodnicy chcieli reprezentować klub w tym sezonie i pomimo obniżek kontraktowych są z nami, chcą jeździć dla kibiców w Gorzowie Wielkopolskim. Rozmowy od strony finansowej były łatwe. Wszyscy zawodnicy zaakceptowali nowe stawki. Jesteśmy w komplecie, gotowi do walki o najwyższe cele – powiedział Tomasz Michalski, dyrektor zarządzający klubu.

Okazuje się, że największym problemem dla włodarzy nadwarciańskiego klubu nie były same negocjacje z zawodnikami i kwestia ich obowiązkowej kwarantanny, a transport … psów – Największym wyzwaniem dla nas było w jaki sposób przetransportować do Gorzowa dwa psy Nielsa K. Iversena. „PUK” ma hodowlę psów, w ostatnim czasie jego pupile przeszły szczepienia i ich podróż standardowymi środkami komunikacji nie była możliwa. Ostatecznie udało nam się rozwiązać tę kwestię i zawodnik zawita do nas razem ze swoimi psami – zdradził dyrektor.

Przedstawiciele kraju Hamleta w najbliższych dniach przyjadą do Gorzowa Wielkopolskiego, aby odbyć czternastodniową, obowiązkową kwarantannę. Mieszkania zawodnikom na czas pobytu w mieście nad Wartą udostępnił jeden z partnerów klubu. Treningi żużlowcy rozpoczną 29 maja.

Stalowa Armia jest jedną wielką rodziną. Gorzowska Stal w tym trudnym czasie już niejednokrotnie doświadczyła wsparcia ze strony swoich fanów, za co Wam bardzo dziękujemy. Słowa podziękowania kierujemy do jednego z kibiców, który aktualnie przebywa za granicą i zaoferował klubowi nieodpłatne udostępnienie swojego domu dla żużlowców na czas pobytu w Gorzowie Wielkopolskim. To wielki gest, który świadczy o wielkiej więzi emocjonalnej kibiców z klubem.

Moje Bermudy Stal Gorzów zainauguruje rozgrywki PGE Ekstraligi 14 czerwca. „Żółto – niebiescy” zmierzą się wówczas na własnym owalu z aktualnym mistrzem Polski, FOGO Unią Leszno.

Udostępnij