Sezon 2020 zbliża się wielkimi krokami. Żużlowcy odbyli obowiązkową, 14 ? dniową kwarantannę, a w poniedziałek przeszli testy na obecność wirusa COVID-19. Oprócz zawodników testom zostali poddani również mechanicy, trenerzy, działacze, osoby funkcyjne i pracownicy klubu. Warunkiem przystąpienia do treningów i rozgrywek PGE Ekstraligi był negatywny wynik testu.

W środę do gorzowskiego klubu z laboratorium w Gdańsku napłynęły bardzo dobre wiadomości. Z wielką radością możemy zakomunikować, że wszyscy żużlowcy Moje Bermudy Stali Gorzów uzyskali negatywny wynik testu i już szykują się do wyjazdu na tor.

W całej PGE Ekstralidze nie stwierdzono ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem, a przebadano blisko 500 osób – Testy obowiązywały wszystkich zawodników i osób funkcyjnych w całej ekstralidze. Wykonano ich około 500 i wszystkie miały wynik negatywny, a to pokazuje, że koronawirus ominął świat żużla i to bardzo cieszy. Z niecierpliwością czekaliśmy na te wyniki, szczególnie zawodnicy, bo od nich zależał ich wyjazd na tor ? powiedziała Magdalena Ciszek ? Kozłowska, Marketing Manager Stali Gorzów.

Jeden z liderów gorzowskiej drużyny przyznał, że był spokojny o wynik testu na koronawirusa – Wielka radość. Czułem, że to będzie tylko formalność, ale wiadomo, że taki mały niepokój zawsze występuje, bo wiemy, że niektórzy mogą przechodzić to bezobjawowo. Mocno pilnowałem się w tym ostatnim czasie, praktycznie od marca. Uważałem na siebie, swoją rodzinę i raczej byłem spokojny o wynik testu ? mówił Szymon Woźniak.

Zawodnicy dostali zielone światło i mogą rozpocząć treningi. Pierwsze kółka na ?Jancarzu? żużlowcy Moje Bermudy Stali Gorzów będą kręcić już w piątek od godz. 10:30. Swoją obecność na treningu potwierdził indywidualny mistrz Polski z 2017 roku ? Przyjeżdżamy do Gorzowa w piątek rano na dwie sesje treningowe. Zostajemy do soboty. Wspólnie z drużyną zaczynamy realizować założony plan ? dodał 27 ? latek pochodzący z Tucholi.

Moje Bermudy Stal Gorzów zainauguruje sezon 14 czerwca pojedynkiem z aktualnym mistrzem Polski, FOGO Unią Leszno.

Udostępnij