Na ten dzień z niecierpliwością czekali zawodnicy Moje Bermudy Stali Gorzów. W piątkowy poranek, po ponad dwumiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, podopieczni trenera Stanisław Chomskiego wyjechali na tor.


Dla żużlowców będzie to bardzo krótki i zarazem intensywny okres przygotowań do startu rozgrywek PGE Ekstraligi.
Po raz pierwszy w tym roku na tor wyjechał Wiktor Jasiński. Zapytaliśmy młodzieżowca gorzowskiej Stali, jakie to uczucie po tak długiej przerwie móc znów wsiąść na motor i kręcić kółka na torze? – To bardzo przyjemne uczucie. Nie jeździłem na motorze od ubiegłego roku, od października, więc to dość sporo czasu. Pokręciliśmy dzisiaj parę fajnych kółek, parę fajnych sesji. W sobotę kolejna część treningu. Rozjeżdżamy się z chłopakami ? powiedział żużlowiec.


Na piątkowym treningu zawodnicy na tor wyjeżdżali głównie pojedynczo, choć zdarzały się również wyjazdy w dwójkę.
Szkoleniowiec ?żółto niebieskiej? drużyny w sezonie 2020 ma do dyspozycji czwórkę młodzieżowców, a to oznacza, że żaden z najmłodszych reprezentantów Moje Bermudy Stali Gorzów nie ma pewnego miejsca w składzie. 20 ? latek zamierza intensywnie przepracować okres przygotowawczy i wywalczyć miejsce w składzie ? Chcę zrobić, jak najwięcej okrążeń, przejechać, jak najwięcej sesji treningowych, przetestować silniki. Zamierzam intensywnie szykować się do pierwszej kolejki. Chcę, jak najlepiej wypaść na treningach, żeby trener zauważył moje postępy i dał mi szansę wystartować w pierwszej kolejce ? mówił.


Piątek przyniósł również dobre wiadomości dla kibiców. Premier RP poinformował o częściowym odmrożeniu stadionów. Od 19 czerwca obiekty żużlowe będą mogły być zapełnione w 25% jego pojemności. – Tak do końca jeszcze się w to nie zagłębiałem, bo czyszczę motocykle po treningu, nie miałem jeszcze czasu na odpoczynek i przeglądanie Internetu. Jest to bardzo dobra wiadomość, bo brakuje nam kibiców na trybunach. Z kibicami jest zawsze raźniej, oni tworzą atmosferę na stadionie i nas dopingują ? zakończył Wiktor Jasiński.


Po kilkugodzinnym treningu przyszedł czas na wspólne refleksje, analizy i spostrzeżenia, a w sobotę kolejne testy na ?Jancarzu?.


Udostępnij