W meczu czwartej kolejki PGE Ekstraligi Moje Bermudy Stal Gorzów zmierzy się na własnym owalu z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Przed gorzowianami trudne zadanie, ale nie jest ono niemożliwe do wykonania. Wszystkie ręce na pokład i walczymy o zwycięstwo.

Rozpędzone ?Lwy? mają na swoim koncie komplet trzech wygranych i aktualnie są liderem ekstraligowej tabeli. O sile zespołu spod Jasnej Góry stanowi trójka zagranicznych liderów ? Leon Madsen, Jason Doyle oraz Fredrik Lindgren. Solidnym punktem ?biało ? zielonej? ekipy jest Paweł Przedpełski, który po przejściu do Włókniarza notuje zwyżkę formy. Kluczowa dla Eltrox Włókniarza Częstochowy będzie postawa w meczu Rune Holty oraz formacji juniorskiej.

Moje Bermudy Stal Gorzów po serii porażek jest w pełni zdeterminowana i ?głodna? zwycięstw. W piątkowym starciu z podopiecznymi trenera Marka Cieślaka atutem ?żółto ? niebieskich? będzie własny tor, na którym drużyna intensywnie trenowała przez cały tydzień. Rajderzy Stalowej Armii są pełni nadziei przed jutrzejszym pojedynkiem. Oprócz samych zawodników wielką pracę wykonał także zarząd klubu. W szeregach gorzowskiej Stali w meczu z liderem zobaczymy dwóch nowych zawodników ? Jacka Holdera i Marcusa Birkemose. Australijczyk to niezwykle waleczny żużlowiec, który zostawia na torze kawał serca. Młodszy z braci Holderów w Moje Bermudy Stali Gorzów będzie występował w roli ?gościa?. Z kolei 17 ? latek to wielki talent duńskiego speedway?a, który rozwija się pod okiem trzykrotnego mistrza świata, Erika Gundersena.

Żużlowcy Moje Bermudy Stali Gorzów liczą na wsparcie kibiców i doping, który poniesie ich do zwycięstwa. Wierzymy, że wszelkie problemy są już za nami, a wygrana z Eltrox Włókniarzem Częstochową będzie początkiem wędrówki w górę tabeli.

Przed rokiem w pojedynku gorzowsko ? częstochowskim padł remis 45:45.

Składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa:

1. Jason Doyle

2. Rune Holta

3. Fredrik Lindgren

4. Paweł Przedpełski

5. Leon Madsen

6. Jakub Miśkowiak

7. Mateusz Świdnicki

Moje Bermudy Stal Gorzów:

9. Bartosz Zmarzlik

10. Jack Holder

11. Krzysztof Kasprzak

12. Szymon Woźniak

13. Anders Thomsen

14. Wiktor Jasiński

15. Rafał Karczmarz

16. Marcus Birkemose

Sędzia: Paweł Słupski

Komisarz toru: Maciej Głód

Udostępnij