Wczorajszy mecz Moje Bermudy Stali Gorzów z Eltrox Włókniarzem Częstochową na długo pozostanie w pamięci kibiców i przejdzie zapewne do historii polskiego speedway?a. Takich zdarzeń na ?Jancarzu? jeszcze nie było. Pojedynek został przerwany po 10 biegu, przy prowadzeniu ?żółto ? niebieskich? 32:28. Powód? Pożar rozdzielni elektrycznej znajdującej się w jednym z garaży na terenie stadionu.

W przerwie technicznej, po 10. gonitwie na stadionie im. Edwarda Jancarza zgasły światła, opadły dmuchane bandy. Kibice zgromadzeni na trybunach myśleli, że to drobna usterka i za chwilę wszystko wróci do normalności. Niestety, po dłuższej chwili z wieżyczki sędziowskiej napłynęły złe informacje ? mecz zostaje przerwany.

Zgodnie z Regulaminem Drużynowych Mistrzostw Polski art. 732 Sędzia lub Jury Zawodów może odwołać mecz w dniu meczu lub przerwać rozpoczęty uprzednio mecz, jeśli stwierdzi na miejscu, że istnieją przyczyny lub nadzwyczajne okoliczności, dla których mecz nie może być odpowiednio rozegrany lub kontynuowany.

Gorzowianie znakomicie prezentowali się podczas wczorajszego spotkania, widać było w ich jeździe wielką determinację i wolę zwycięstwa. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego zmierzali po pierwsze tegoroczne zwycięstwo w najlepszej żużlowej lidze świata. Niestety, pożar pokrzyżował im plany.
Decyzję dotyczącą meczu podejmie Komisja Orzekająca Ligi. Władze ligi mają do wyboru trzy warianty ? utrzymanie wyniku spotkania, powtórka meczu, bądź walkower dla gości.