W meczu IX rundy PGE Ekstraligi Moje Bermudy Stal Gorzów podejmie na „Jancarzu” Motor Lublin. Początek spotkania o godz. 16:30.
W pierwszym meczu obu drużyn na torze przy Alejach Zygmuntowskich 5 w Lublinie zwyciężył miejscowy Motor 53:37.


Meczem z lubelskimi Koziołkami żużlowcy Moje Bermudy Stali Gorzów rozpoczną prawdziwy żużlowy maraton. Na początek starcie ze wspomnianym już Motorem Lublin. Dzień później Stalowcy ponownie zmierzą się z ekipą częstochowskich Lwów.
Przypomnijmy, spotkanie zostało przerwane po 10. wyścigu z powodu pożaru rozdzielni elektrycznej i Komisja Orzekająca Ligi podjęła decyzję o powtórzeniu spotkania. 14 sierpnia podopieczni trenera Stanisława Chomskiego podejmą na własnym owalu beniaminka z Rybnika, a 17 Betard Spartę Wrocław. Z kolei 24 sierpnia do Gorzowa zawita MrGarden GKM Grudziądz. Ostatni mecz fazy zasadniczej na stadionie im. Edwarda Jancarza odbędzie się 30 sierpnia i będzie to wielkie żużlowe święto – 100. Derby Ziemi Lubuskiej.


Drużyna prowadzona przez menedżera Jacka Ziółkowskiego zajmuje obecnie czwartą pozycję w ekstraligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów. Motor ma na swoim koncie 5 zwycięstw oraz 3 porażki. Lublinianie nie ukrywają, że ich tegoroczny cel to play-offy i na tę chwilę są na dobrej drodze do awansu do fazy finałowej. Filarem Motoru Lublin jest Grigorij Łaguta, który w każdym spotkaniu staje na wysokości zadania i przywozi pokaźne zdobycze punktowe.


Mocnymi ogniwami lubelskiego teamu są Mikkel Michelsen i Matej Zagar. Słowieniec doskonale zna gorzowski owal i z pewnością będzie kluczową postacią Koziołków w starciu ze Stalą. Strzałem w dziesiątkę okazał się transfer Jarosława Hampela. Popularny „Mały” szybko odnalazł się w nowej drużynie i jest mocnym punktem „żółto-biało-niebieskich”. Coraz lepiej z lidze radzi sobie także juniorska formacja Motoru. Wiktor Lampart i Wiktor Trofimow z meczu na mecz prezentują coraz wyższą formę i zdobywają ważne punkty dla drużyny.


Przed Moje Bermudy Stalą Gorzów starcie z silną i wyrównaną ekipą Motoru Lublin. Atutem „żółto-niebieskich” będzie bez wątpienia własny tor, na którym drużyna intensywnie trenuje pod okiem trenera Stanisława Chomskiego. Liderem gorzowskiej Stali jest mistrz świata, Bartosz Zmarzlik, który niewielkie problemy z początku sezonu ma już za sobą i ponownie zachwyca kibiców swoją jazdą. Progres formy zanotował Niels K. Iversen i wydaje się, że Duńczyk po kontuzji powraca na te właściwe tory. Mocnym punktem drużyny jest Anders Thomsen, który znakomicie czuje się na „Jancarzu”. Ponadto od początku sezonu dobrze spisuje się Rafał Karczmarz, który zdobywa punkty nie tylko jako junior, ale także skutecznie
zastępuje słabiej dysponowanych seniorów.


Zapowiada się niezwykle emocjonujący i zacięty mecz. Stalowa Armia liczy na wsparcie kibiców, które jest nieocenione. Pamiętajcie, jutro wszyscy na żółto, widzimy się na „Jancarzu”.

Bilety do nabycia na www.stal.kupbilety.pl.


Składy:
Motor Lublin:

 1. Jakub Jamróg
 2. Grigorij Łaguta
 3. Matej Zagar
 4. Jarosław Hampel
 5. Mikkel Michelsen​
 6. Wiktor Lampart
 7. Wiktor Trofimow

 8. Moje Bermudy Stal Gorzów:
 9. Szymon Woźniak
 10. Bartosz Zmarzlik
 11. Niels K. Iversen
 12. Krzysztof Kasprzak
 13. Anders Thomsen
 14. Wiktor Jasiński
 15. Rafał Karczmarz
  Sędzia: Michał Sasień
  Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Udostępnij