W meczu X rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Moje Bermudy Stal Gorzów podejmie na „Jancarzu” beniaminka PGE Ekstraligi – PGG ROW Rybnik. Początek spotkania o godz. 18:00.

W pierwszym meczu obu drużyn na rybnickim owalu minimalnie zwyciężyli podopieczni trenera Lecha Kędziory 46:44.

W składzie gorzowskiej Stali zabraknie Nielsa K. Iversena, który podczas niedzielnego starcia z lubelskim Motorem doznał złamania kości łóżeczkowej. We wtorek Duńczyk przeszedł operację, która przebiegła bez komplikacji. Teraz żużlowca czeka rehabilitacja. Przerwa w startach popularnego „PUK-a” potrwa minimum dwa tygodnie.

Faworytem piątkowego pojedynku są bez wątpienia gorzowianie. Stalowa Armia po dwóch zwycięstwach z rzędu jest na fali wznoszącej. Wygrane z Lublinem i Częstochową bardzo podbudowały gorzowian i sprawiły, że podopieczni trenera Stanisława Chomskiego nabrali wiatru w żagle. Za Stalą przemawia zdecydowanie mocniejszy i bardziej wyrównany skład oraz atut własnego toru.

Rekiny z Rybnika są najsłabszą drużyną w PGE Ekstralidze. ROW ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo na własnym torze. Najmocniejszym punktem ekipy z Górnego Śląska jest mistrz Europy, Robert Lambert. Poniżej oczekiwań spisują się w tym sezonie Kacper Woryna i Vaclav Milik, którzy mieli stanowić o sile rybniczan, a tymczasem kompletnie zawodzą. Szkoleniowiec gości dokonał drobnych roszad w zestawieniu swojej drużyny. Brytyjczyk, jeżdżący do tej pory pod numerem ósmym, w Gorzowie pojedzie z piątką na plastronie.

Stalowa Armia liczy na Wasze wsparcie i doping, który poniesie ich do zwycięstwo.

Bilety do nabycia na www.stal.kupbilety.pl

PGG ROW Rybnik:

1. Kacper Woryna

2. Mateusz Szczepaniak

3. Vaclav Milik

4. Sergei Logachev

5. Robert Lambert

6. Kamil Nowacki

7. Mateusz Tudzież

Moje Bermudy Stal Gorzów:

9. Szymon Woźniak

10. Bartosz Zmarzlik

11. Krzysztof Kasprzak

12. Niels K. Iversen

13. Anders Thomsen

14. Wiktor Jasiński

15. Rafał Karczmarz

Sędzia: Krzysztof Meyze

Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

Udostępnij