W zaległym spotkaniu szóstej kolejki najlepszej żużlowej ligi świata Moje Bermudy Stal Gorzów podejmie na własnym torze Betard Spartę Wrocław. Start do pierwszego wyścigu o godz. 20:30.

Stalowa Armia w poniedziałkowy wieczór stanie przed trudnym zadaniem pokonania drużynowych wicemistrzów Polski ? Spartan z Wrocławia. Podopieczni trenera Dariusza Śledzia znakomicie czują się na gorzowskim owalu i co roku notują tu dobre występy. Jednak za to kochamy sport, że jest on nieprzewidywalny i każdy rezultat jest możliwy.

Przed rokiem gorzowska Stal pokonała, osłabioną brakiem Macieja Janowskiego, ekipę z Dolnego Śląska 48:42. Najskuteczniejszymi zawodnikami drużyny przyjezdnej byli wówczas Tai Woffinden i Maksym Drabik.

Oba zespoły w poniedziałkowym starciu pojadą bez braci Holderów, którzy wystąpią dziś w meczu eWinner 1. Ligi, a konkretnie w Derbach Pomorza. Gorzowianie bardziej odczują nieobecność Jacka Holdera, który w każdym spotkaniu był jednym z liderów Stali.

Podrażnieni niedzielnym pojedynkiem z częstochowskimi Lwami Spartanie będą chcieli za wszelką cenę wywieźć z miasta położonego nad Wartą dwa punkty meczowe. Każda kolejna wpadka oddala wicemistrzów Polski od play-offów. Liderami wrocławian są Tai Woffinden i Maciej Janowski. Mocnym ogniwem gości jest także Maksym Drabik. Z kolei nierówną formę prezentuje Gleb Czugunow, który przyzwyczaił kibiców do pokaźnych zdobyczy punktowych, tymczasem w tym sezonie jego dyspozycja nie do końca satysfakcjonuje włodarzy oraz kibiców. Wielka niewiadomą jest dyspozycja Maxa Fricke?a i to w głównej mierze od tego zawodnika będzie zależało, jak potoczą się losy wrocławskiej drużyny w Gorzowie Wielkopolskim. W awizowanym składzie Betardu Sparty pod numerem trzecim jest Wiktoria Grabowska, ale najprawdopodobniej dojdzie do zmiany i na ?Jancarzu? pojawi się Oliver Berntzon.

Gorzowianie, myśląc o awansie do fazy play-off, nie mogą pozwolić sobie na przegraną. W kosmicznej formie jest Bartosz Zmarzlik, który w fantastycznym stylu wygrał drugi rok z rzędu IMME na toruńskiej Motoarenie. Świetnie spisuje się także Anders Thomsen, który w starciu z ROW-em Rybnik imponował jazdą. Kluczowa dla Moje Bermudy Stali Gorzów będzie postawa Szymona Woźniaka i Krzysztofa Kasprzaka. Obaj zawodnicy muszą zacząć punktować. Wychowanek bydgoskiej Polonii w starciu z częstochowskimi Lwami pokazał już, że potrafi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i zdobywać ?dwucyfrówki?. Wierzymy, że w końcu odpali także popularny ?KK?, bo jego punkty są niezwykle potrzebne drużynie.

Drodzy kibice, mistrz świata i spółka ogromnie liczą dziś na Wasze wsparcie i doping, który poniesie ich do upragnionego zwycięstwa. Pamiętajcie, jesteście częścią tej drużyny. Wspólnie odnieśmy dziś ten sukces, który pozwoli nam zbliżyć się do rundy finałowej.

Betard Sparta Wrocław:

1. Maciej Janowski

2. Maksym Drabik

3. Wiktoria Grabowska

4. Max Fricke

5. Tai Woffinden

6. Gleb Czugunow

7. Michał Curzytek

Moje Bermudy Stal Gorzów:

9. Szymon Woźniak

10. Bartosz Zmarzlik

11. Krzysztof Kasprzak

12. Anders Thomsen

13. Niels K. Iversen

14. Wiktor Jasiński

15. Rafał Karczmarz

Sędzia: Artur Kuśmierz

Komisarz toru: Maciej Głód

Udostępnij