Kolejne żużlowe emocje przed nami. Tym razem Moje Bermudy Stal Gorzów uda się do Częstochowy na pojedynek z miejscowym Włókniarzem. Początek zawodów o godz. 20:30.

W pierwszym meczu obu drużyn na gorzowskim ?Jancarzu? zwyciężyli podopieczni trenera Stanisława Chomskiego 49:41.

Dzisiejszy pojedynek na stadionie przy ul. Olsztyńskiej jest bardzo ważny dla obu ekip. Myśląc o awansie do fazy finałowej żadna z drużyn nie może pozwolić sobie na porażkę w tym spotkaniu. Wydaje się, że w bardziej komfortowej sytuacji będą Stalowcy, na których włodarze nie wywierają niepotrzebnej presji – Na dzień dzisiejszy system niewywierania presji sprawdza się. Oczywiście, jeżeli jest szansa to chcemy ją wykorzystać. To jest sport, a w sporcie wygrywają lepsi. Do Częstochowy jedziemy z nastawieniem takim, że chcemy wygrać, ale nie pompujemy presji ? powiedział Marek Grzyb, prezes gorzowskiego klubu.

Faworytem są gospodarze, za którymi przemawia atut własnego toru oraz bardziej wyrównany skład. Jednak gorzowianie nie pozostają bez szans na wygraną. Patrząc na poprzednie występy Eltrox Włókniarza Częstochowa podopieczni trenera Marka Cieślaka jeżdżą w kratkę, dobre występy przeplatają słabymi. Jedynym pewnym zawodnikiem w ekipie spod Jasnej Góry jest Leon Madsen. Pozostali żużlowcy zaliczają wpadki i trudno przewidzieć, jaką formę będą prezentowali w dzisiejszym meczu.

Stalowa Armia jest aktualnie na fali wznoszącej, napędzona czterema zwycięstwami z rzędu. Pojedynek z wicemistrzami Polski pokazał zupełnie inne oblicze gorzowskiej Stali. Pewni siebie, waleczni i zdeterminowani zawodnicy ?żółto-niebieskiej? drużyny w pięknym stylu pokonali w miniony poniedziałek Betard Spartę Wrocław. Trzon zespołu stanowią Bartosz Zmarzlik i Anders Thomsen. Kawał dobrej roboty wykonują również zakontraktowani w charakterze ?gościa? ? Jack Holder i Nicolai Klindt. Cieszy postawa juniorów. Rafał Karczmarz potrafi wygrywać z najlepszymi, a Wiktor Jasiński, mimo iż jego zdobycze punktowe nie są duże, zostawia na torze kawał serca i w każdym biegu walczy zaciekle do ostatnich metrów.

Wierzymy, że Stalowcy podtrzymają zwycięską passę i w Częstochowie odniosą kolejne, piąte zwycięstwo. Dzisiaj wieczorem wszyscy trzymamy kciuki i dopingujemy naszą Stal.

Moje Bermudy Stal Gorzów:

1. Szymon Woźniak

2. Krzysztof Kasprzak

3. Anders Thomsen

4. Bartosz Zmarzlik

5. Niels K. Iversen

6. Rafał Karczmarz

7. Wiktor Jasiński

Eltrox Włókniarz Częstochowa:

9. Rune Holta

10. Jason Doyle

11. Fredrik Lindgren

12. Paweł Przedpełski

13. Leon Madsen

14. Mateusz Świącik

15. Jakub Miśkowiak

Sędzia: Michał Sasień

Komisarz toru: Maciej Głód

Udostępnij