W drugiej kolejce I ligi grupy B drużyna TL Ubezpieczenia Stal Gorzów zmierzy się z zespołem UKS Olimpia Gródków. Mecz zostanie rozegrany 26 września o godzinie 18:00 w hali sportowej
im. Zdzisława Zielonki przy ul. Sienkiewicza 29a w Grodkowie. Będzie to pierwsze spotkanie wyjazdowe gorzowian w tym sezonie.

Drużyna z Grodkowa prowadzona jest przez duet trenerski: Aleksander Malinowski i Piotr Mieszkowski. W skróconym przez pandemie Covid-19 sezonie 2019/20 zespół UKS Olimpii Grodków ukończył rozgrywki I ligi na miejscu 8. Pierwszy mecz obecnego sezonu z WKS Śląsk Wrocław drużyna z Grodkowa ma dopiero przed sobą ponieważ spotkanie pierwszej kolejki zostało przełożone na 7 października. Gorzowianie nie mają łatwego zadania, gdyż po pierwsze jest to mecz wyjazdowy i do pokonania mamy około 350km. Po drugie zespół UKS Olimpii Grodków jest dużą niewiadomą ponieważ nie rozegrał jeszcze meczu w tym sezonie i nie wiemy na co stać tę drużynę. Ważnym odnotowania jest fakt, iż jest to bardzo młody zespół (znaczna część kadry do zawodnicy z rocznika 1997 i młodsi) wsparty na kluczowych pozycjach doświadczonymi zawodnikami. Ponadto w tym roku zespół z Grodowa podpisał umowę o współpracy z zespołem Superligi KPR Gwardia Opole, w ramach której kluby zobowiązują się do bezpłatnego przekazywania sobie zawodników celem podnoszenia ich poziomu sportowego. Możemy więc spodziewać się dodatkowych wzmocnień w zespole naszego następnego rywala. Podchodzimy do najbliższego mecz z dużym szacunkiem do przeciwnika ponieważ wiemy, że młodzi zawodnicy zawsze grają na dużej fantazji i potrafią oddać rzut z każdej najbardziej zaskakującej pozycji, stanowiąc przez to ogromne zagrożenie dla naszej obrony.

Po wygranej z WKS Grunwald Poznań humory w drużynie dopisują i zespół Stali Gorzów jedzie do Grodkowa na pewno walczyć o kolejne zwycięstwo w rozgrywkach. Wszyscy razem trzymajmy mocno kciuki i dopingujmy zespół w najbliższym meczu. Do boju STAL!

Udostępnij