W poniedziałek, 28 września na stadionie im. Edwarda Jancarza odbędzie się rewanżowy mecz półfinałowy. Moje Bermudy Stal Gorzów podejmie na własnym owalu Betard Spartę Wrocław. Start do pierwszego wyścigu o godz. 20:30.

Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w niedzielny wieczór, ale na przeszkodzie żużlowcom stanęła aura, a dokładniej opady deszczu. Władze PGE Ekstraligi mając na względzie niekorzystne prognozy pogody już w sobotę postanowiły przełożyć oba mecze półfinałowe.

W pierwszym starciu obu drużyn na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu minimalnie lepsi byli gospodarze, którzy pokonali gorzowską Stal 46:44. Miejscowi dopiero w ostatnim biegu przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Faworytem pojedynku w mieście położonym nad Wartą są podopieczni trenera Stanisława Chomskiego, za którymi przemawia atut własnego toru oraz bardziej wyrównany skład.

O sile wrocławian stanowią Maciej Janowski i Tai Woffinden. Mocnym ogniwem Spartan jest również Gleb Czugunow. Jednak pozostali zawodnicy jeżdżą w kartkę i trudno przewidzieć, jak zaprezentują się na „Jancarzu”. Najpewniej w Gorzowie zabraknie Maksyma Drabika, którego zastąpi Przemysław Liszka. Z kolei pod „ósemką” pojawi się Daniel Bewley.

Stalowcy stoją przed wielką szansą na awans do wielkiego finału najlepszej żużlowej ligi świata. To, co jeszcze w sierpniu było nierealne dziś jest na wyciągnięcie ręki. Po trudnym i dość pechowym początku sezonu „żółto-niebiescy” są mocną i kompletną drużyną, w której każdy z zawodników zdobywa cenne punkty.

Kto wjedzie do wielkiego finału i powalczy o tytuł Drużynowego Mistrza Polski, a komu pozostanie walka o brąz? Odpowiedź poznamy późnym wieczorem w poniedziałek. Jedno jest pewne wrocławianie łatwo się nie poddadzą i postawią mocny opór gorzowianom. Zapowiada się zacięta rywalizacja. Stalowcy liczą na Wasze wsparcie i doping, który poprowadzi ich do zwycięstwa.

Bilety cały czas w sprzedaży: www.stal.kupbilety.pl

Składy:

Betard Sparta Wrocław:

1. Maciej Janowski

2. Bartosz Curzytek

3. Przemysław Liszka

4. Max Fricke

5. Tai Woffinden

6. Gleb Czugunow

7. Michał CurzytekMoje Bermudy Stal Gorzów:

9. Szymon Woźniak

10. Bartosz Zmarzlik

11. Niels K. Iversen

12. Anders Thomsen

13. Krzysztof Kasprzak

14. Wiktor Jasiński

15. Rafał Karczmarz

Sędzia: Piotr Lis

Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Udostępnij