Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów wygrywa pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. Stal pokonała drużynę UKS Olimp Grodków różnicą 5 bramek. Mecz ostatecznie skończył się wynikiem 28:33. Drużyna Stali Gorzów odnotowała tym samym drugie zwycięstwo w I lidzie piłkarzy ręcznych grupy B. Dzięki tym wygranym drużyna Oskara Serpiny prowadzi w ligowej tabeli z 6 punktami na swoim koncie.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Stali. Zespół z Gorzowa po pierwszych 4 minutach meczu prowadził 3:0, aby w kolejnych minutach spokojnie kontynuować spotkanie. Młody zespół z Grodkowa nie odpuszczał i już w 11 minucie meczu doprowadził do remisu. Mecz bramka z bramkę toczył się przez kolejną część spotkania. Przy prowadzeniu 8:9 o czas poprosił trener Oskar Serpina. Dzięki krótkiej rozmowie podczas przerwy i wymienieniu uwag z zawodnikami zespół z Gorzowa wrócił na właściwe tory. Był to moment, gdy do gry wkroczył duet naszych rozgrywających Bartosz Starzyński oraz Tomasz Gintowt. Dwójka zawodników Stali okazał się bardzo wymagającym rywalem dla zespołu UKS Olimp Gródków, który nie potrafił w obronie znaleźć na nich sposobu. Dzięki ich indywidualnym zagraniom drużyna gości zakończyła pierwszą połowę prowadzeniem 18:14.

W drugiej części gry zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów spokojnie kontrolował spotkanie,
nie pozwalając drużynie z Grodkowa na rozwinięcie skrzydeł. W naszej drużynie bardzo dobrze zagrała pierwsza linia ataku, nasi skrzydłowi Mateusz Stupiński oraz Aleksander Kryszeń rzucali zarówno z kontry jak i ze swoich nominalnych pozycji. Ponadto Dawid Pietrzkiewicz swoją niezwykle sumienną pracą na kole zarówno w obronie jak i w ataku, bardzo mocno wspierał drużynę. W całym spotkaniu zdobył 3 bramki wydatnie przyczyniając się do wygranej. Stal jak to już nie raz miało miejsce w 45 minucie spotkania wrzuciła swój 2 bieg i spokojnie kontrolowała mecz. Dzięki temu mogli pograć nasi młodzi zawodnicy, Rafał Rennicki oraz Stanisław Szembek, który odnotował swoje pierwsze trafienie na parkiecie I ligi.

Zespół Stali zwyciężył na bardzo nie wygodnym terenie w Grodkowie. Pewne dwie wygrane drużyny na początku sezonu dowodzą, że machina pod nazwą TL Ubezpieczenia Stal Gorzów dowodzona przez Oskara Serpinę jest bardzo dobrze przygotowana i zmotywowana aby walczyć o najwyższe cele w tym sezonie. Przed nami już w najbliższą sobotę kolejny krok w drodze do upragnionego celu, derby ziemi lubuskiej z drużyną KU AZS Uniwersytet Zielonogórski, na który już teraz zapraszamy. Start o godzinie 17:00 !!!