Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów wygrywa w derbach lubuskich z PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski. Trzecia kolejka I ligi grupy B i trzecie zwycięstwo gorzowian, tak można podsumować sobotnie zmagania. Spotkanie zakończyło się różnicą 14 bramek, a ostateczny wynik na tablicy świetlnej w hali sportowej Sp20 wynosił 41:27.

Każdy mecz to nowa historia i nie inaczej było w meczu derbowym pomiędzy TL Ubezpieczenia a PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski. Liczyliśmy na bardzo zacięty pojedynek zwłaszcza po pierwszym spotkaniu o stawkę między tymi drużynami czyli po meczu finałowym lubuskiego Pucharu Polski. Spotkanie obie drużyny rozpoczęły dosyć nerwowo i żadna z nich nie potrafiła wypracować przewagi. Gorzowianie od początku grali bardzo dobrze w obronie, przechwyt zanotował Bartosz Starzyński, ale jego strzał obronił Jakub Siedlecki. Niemoc rzutową pierwsi przełamali zawodnicy Stali, a wynik spotkania w 4 min otworzył Tomasz Gintowt. Po tym trafieniu drużyna Stali Gorzów złapała już swój rytm i wyszła na prowadzenie 4:0, co poskutkował szybką reakcją trenera AZS Ireneusza Łuczaka, który poprosił o czas. Rozmowa przyniosła rezultat ponieważ po golach Roberta Górala oraz Adriana Franaszka zespół PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski zaczął odrabiać straty. Niestety na niewiele to się zdało, gdyż świetnie bronili tego dnia nasi bramkarze najpierw Krzysztof Nowicki potem Cezary Marciniak. Gorzowianie dzięki rzutom Mateusza Stupińskiego, skutecznie wykonującemu rzuty karne Dawidowi Pietrzkiewiczowi ale przede wszystkim dzięki świetnej grze naszego rozgrywającego Tomasza Gintowta systematycznie powiększali przewagę. Swoją kolejną bramkę zdobył nasz młody rozgrywający Stanisław Szembek po ładnej indywidualnej akcji. Zielonogórzanie próbowali odrabiać jeszcze straty za sprawą Karola Skawińskiego i Bartosza Więdłochy, jednak na pierwszą połowę schodzili przegrywając 12:19.

Druga część pojedynku zaczęła się od bardzo wyrównanej gry i oba zespoły grały bramka za bramkę. Zespół z TL Ubezpieczenia Stal Gorzów grał jednak zdecydowanie lepiej w obronie i dzięki temu konsekwentnie budował przewagę. Gorzowianie w ataku grali ciekawe akcję łącznie z fenomenalnie wykonaną wrzutką w wykonaniu Aleksandra Kryszenia podającego do Tomasza Gintowta. Zespół AZS próbował robić wszystko aby straty odrabiać – świetną serie miał Należyty, jednak ich błędy własne w ataku były wodą na młyn dla rozpędzającej się Stali. Gorzowska drużyna była już nie do zatrzymania i w 40 min miała 10 bramek przewagi. Ponadto warto podkreślić, że broniący przez całą drugą połowę Cezary Marciniak zdecydowanie zniechęcił zawodników PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski do gry wyłapując ich rzuty i wyprowadzając szybkie kontry, czym motywował swoją drużynę do jeszcze lepszej gry. Tomasz Gintowt i Bartosz Starzyński mieli dużo swobody na boisku i robili duże spustoszenie na środku defensywy zielonogórzan. Dzięki takiej postawie zespołu mogli pojawić się na boisku praktycznie wszyscy zawodnicy w tym Paweł Pedryc czy Jakub Dzieciątkowski którzy dorzucili swoje trafienia. Za Aleksandra Kryszenia pojawił się też Marcin Gałat, który rzucił 2 bramki w tym chyba najważniejszą tą 40 w tym dniu ( wszyscy w szatni gorzowian na pewno byli z tego powodu zadowoleni). Ostatecznie TL Ubezpieczenia Stal Gorzów pokonała PKM Zachód Uniwersytet Zielonogórski 41:27.

Zespół z Gorzowa wygrał trzeci mecz z rzędu i od poniedziałku zaczyna przygotowania już do kolejnego meczu. Tym razem TL Ubezpiecznia Stal Gorzów wybiera się w podróż do jednego z najmocniejszych rywali w tym sezonie a mianowicie zespołu KPR Ostrovia z Ostrowa Wielkopolskiego. Trzymajmy więc kciuki aby gorzowianie podtrzymali serię zwycięstw w tym sezonie.

TL Ubezpieczenia Stal Gorzów: 41

K. Nowicki, C. Marciniak – T. Gintowt 10, Pietrzkiewicz 8, A. Kryszeń 7, M. Stupiński 6, B. Starzyński 3, W. Bronowski 2, M. Gałat 2, J. Dzieciątkowski 1, S. Szembek 1, P. Pedryc 1, K. Bystrov, M. Kłak,
O. Serpina

Karne: 4/5

Kartki: W. Bronowski, T. Gintowt

Kary: 6 min (W. Bronowski, T. Gintowt, S. Szembek)

PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski: 27

J. Siedlecki, K. Mańczak – A. Franaszek 6, K. Skawiński 6, M. Należyty 5, R. Góral 3, B. Więdłocha 2,
J. Jaszczuk 2, S. Chomenko 1, S. Gołębiowski 1, J. Czekaj 1, H. Kuliński, C. Kociszewski, H. Kamiński, O. Górecki, K. Więdłocha

Karne: 3/3

Kartki: B. Więdłocha, A. Franaszek

Kary: 12 min (J. Czekaj, M. Należyty, K. Więdłocha, A. Franaszek 3x – czerwona kartka)

Widzów: 150

Udostępnij