Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów przegrywa mecz wyjazdowy z KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Czwarta kolejka I ligi grupy B przyniosła pierwszą przegraną gorzowian, tak można w skrócie podsumować sobotnie zmagania. Mecz zakończył się różnicą 6 bramek, a na tablicy świetlnej w twierdzy Ostrów wyświetlał się wynik 32:26.

Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów jak nas dotychczas już przyzwyczaił bardzo dobrze rozpoczął spotkanie i po akcji ze skrzydła Mateusz Stupiński wykończył podanie Bartosza Starzyńskiego potem kontra Aleksandra Kryszenia i gorzowianie prowadzili 2:0. Ostrowianie odpowiedzieli jednak błyskawicznie, bramkami Mikołaja Bastiana i Patryka Marciniaka, a na dodatek 2 minutowe wykluczenie bardzo szybko, ponieważ już w trzeciej minucie złapał Dawid Pietrzkiewicz. Ostrowianie to bardzo mocna drużyna i poczuła krew, poszła za ciosem. Gorzowianie przegrywali 4:2 po bramkach Mikołaja Bastiana i Michała Bałwasa, wtedy sygnał do mocnego uderzenia dał bardzo dobrze broniący tego dnia Krzysztof Nowicki. Rewelacyjnie na swoich starych śmieciach czuł się Mateusz Stupiński, który regularnie rzucał z kontry i wykańczał akcje ze skrzydła nie dając szans Patrykowi Folusznemu. W 15min drugą karę 2 minut w tym meczu otrzymał Dawid Pietrzkiewicz i od tego czasu więcej w obronie musiał grać Oskar Serpina. W okolicy dwudziestej minuty zespół Stali złapał delikatny przestój i zespół KPR Ostrovia wyszedł na 2 bramkowe prowadzenie za sprawą Patryka Marciniaka. Potem do końca połowy gra toczyła się bramka za bramkę i spotkanie było bardzo wyrównane. Gorzowianie schodzili na przerwę ze stratą dwóch bramek, a na tablicy świetlnej był wynik 17:15.

W drugiej połowie w bramce Stali pojawił się Cezary Marciniak. Po drugiej stronie boiska grał jednak drugi zawodnik o tym samym nazwisku. Patryk Marciniak w tym dniu zagrał niesamowity mecz i rzucił naszej drużynie 14 bramek. Na jego fenomenalną grę w gorzowskie drużynie odpowiedział Mateusz Stupiński. To niestety nie wystarczało, gdyż drużyna z Ostrowa zagrała bardzo dobrze w obronie, bardzo mocno utrudniając nam grę w ataku. Gorzowscy zawodnicy nie mogli znaleźć sposobu na defensywę Ostrovii, a błędy popełnione w ataku były wodą na młyn dla KPR-u. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego powiększyła przewagę i po kontrach zdobyła łatwe bramki w 45min było 25:20, a 10 minut później nawet 7 bramek 30:23. Zespół Stali zebrał się jeszcze w końcówce spotkania odrobił 3 bramki i na 1 minutę przed końcem było 30:26. Niestety kolejne proste błędy dały dwie kolejne kontry, które ustaliły wynik spotkania na 32:26.

Pierwsza przegrana drużyny TL Ubezpiecznia Stal Gorzów stała się faktem. Nikt się nie załamuje i od następnego tygodnia rozpoczynamy przygotowania do kolejnego spotkania. Następny rywal to zespół UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Mecz w Gorzowie już w najbliższą sobotę tj. 17.10.2020 o godzinie 17:00. Już teraz zapraszamy do kibicowania i dopingowania naszej drużyny na hali ? jesteście 8 zawodnikiem! Do zobaczenia!