Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów odniósł cenne zwycięstwo w zaległym meczu z UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Było to spotkanie piątej kolejki I ligi grupy B. Pierwotnie mecz miał odbyć się 17.10.2020, lecz z powodu wykrycia zakażenia Covid-19 w gorzowskiej drużynie spotkanie zostało przełożone na 7.11.2020. Pojedynek obu drużyn zakończył się jednobramkowym zwycięstwem gorzowian. Jest to piąta wygrana drużyny Stali w tym sezonie. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 30:29

Już na konferencji prasowej przed mecz zarówno trener Oskar Serpina jak i Tomasz Gintowt potwierdzali, że w tej lidze każdy gra o zwycięstwo i należy wyjść na to spotkanie maksymalnie skoncentrowanym aby odnieść zwycięstwo. Rzeczywistość pokazała, że faktycznie beniaminek 1 ligi przyjechał powalczyć o 3 punkt. Początek spotkania był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie mogła wypracować przewagi. Do 11 minuty gra toczyła się bramka za bramkę a na tablicy świetlnej był wynik 5:5. Kolejne minuty to lepsza gra defensywna Stali Gorzów oraz moment w którym gorzowski team zaczął budować przewagę. W 16 minucie spotkania przewaga wynosiła 3 bramki i wszystko wskazywało, że to jest ten moment kiedy TL Ubezpiecznia Stal Gorzów zaczyna kontrolować przebieg meczu. Stan ten nie trwał jednak długo, a zespół z dolnego śląska nie pozwolił odskoczyć drużynie gospodarzy. W gorzowskim zespole grę na swoje barki wziął Wiktor Bronowski, który tego dnia był nie do zatrzymania czy to z drugiej linii czy z linii siódmego metra. W zespole gości należy wyróżnić za pierwszą połowę dwie osoby Michała Wysockiego i Bartosza Wróblewskiego. Zawodnicy Ci za każdym razem kiedy Stalowcy budowali przewagę robili wszystko by gorzowianie nie odskoczyli i doprowadzali do remisu. W końcówce pierwszej połowy gorzowianie mieli jeszcze rzut pośredni do którego podszedł Wiktor Bronowski. Wykonując rzut trafił zawodnika drużyny przyjezdnej w twarz. Para sędziowska Mateusz Krzemień i Paweł Matusewicz po wspólnej konsultacji zdecydowała się ukarać Wiktora czerwoną kartą i odesłać na trybuny.

Druga część pojedynku można powiedzieć, że była kontynuacją tego co obserwowaliśmy od samego początku meczu. Zespoły grały bramka za bramkę i żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć recepty na wypracowanie nawet drobnej przewagi. Drużyna TL Ubezpieczenia Stal Gorzów grała bardzo dobrze w obronie, podwyższała do najlepiej rzucających zawodników z Kątów Wrocławskich. UKS GOKiS Kąty Wrocławskie rewanżował się znów tym, że bardzo szybko przesuwał się w obronie i nie pozwalał na indywidualne popisy gorzowskich rozgrywających przerywając ich ataki. Spotkanie było bardzo zacięte i żadna z drużyn nie odpuszczała. Wtedy w swoje ręce sprawy wziął kapitan gorzowskiej drużyny Mateusz Stupiński, który w tym spotkaniu zdobył 10 bramek. Popularny ?Stupa? od 41 do 49 minuty rzucił 6 bramek i wyprowadził zespół na 3 bramkowe prowadzenie. Był to moment w którym Stal zazwyczaj wrzucała 2 bieg i powiększała przewagę. Niestety dla gorzowskiej drużyny a bardzo dobrze dla widowiska beniaminek nie poddał się. W 55 minucie odrobił straty a nawet więcej bo wyszedł na 1 bramkowe prowadzenie 26:27. Oznaczało to nerwową końcówkę, z której zwycięsko wyszedł zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów. Gola na wagę zwycięstwa rzucił 5 sekund przed końcem meczu Dawid Pietrzkiewcz po asycie Tomasza Gintowta. Po 60 minutach gry na tablicy świetlnej pojawił się wynik 30:29 dla drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego.

Zespół z TL Ubezpieczenia Stal Gorzów wygrał piąte spotkanie i z dorobkiem 15 punktów jest aktualnie liderem ligowej tabeli. Kolejny mecz Stalowcy rozegrają już w następną sobotę tj. 14 listopada również w Gorzowie. Będzie to spotkanie z kolejną dolnośląską drużyną. Tym razem będziemy gości w naszej hali drużynę SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

TL Ubezpieczenia Stal Gorzów: 30

K. Nowicki, C. Marciniak ? M. Stupiński 10, , D. Pietrzkiewicz 6, W. Bronowski 6, A. Kryszeń 3,
P. Pedryc 1, T. Gintowt 1, M. Kłak 1, J. Dzieciątkowski 1, B. Starzyński 1, O. Serpina, D. Malarek,
R. Renicki, M. Gałat,

Karne: 6/6

Żółte kartki: T. Gintowt, W. Bronowski, M. Kłak

Czerwone kartki: W. Bronowski

Kary: 6min (T. Gintowt, A. Kryszeń, W. Bronowski)

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie: 29

T. Wasilewicz, K. Pasiuta ? B. Wróblewski 6, M. Wysocki 6, M. Kuźbiński 6, M. Batura 3,
P. Massopust 2, S. Ostrówka 2, M. Ziemiński 2, T. Kołodziejczyk 1, J. Kurzawa 1, B. Pasieczny,
A. Podniżny, B. Żubrowski, M. Jaworski, J. Ryba

Karne: 4/5

Żółte kartki: B. Żubrowski, B, Wróblewski, S. Ostrówka

Czerwone kartki: –

Kary: 8 min (B. Żubrowski, J. Ryba, P. Massopust, T. Kołodziejczyk)Udostępnij