Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów odniósł cenne zwycięstwo w zaległym meczu z UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Było to spotkanie piątej kolejki I ligi grupy B. Pierwotnie mecz miał odbyć się 17.10.2020, lecz z powodu wykrycia zakażenia Covid-19 w gorzowskiej drużynie spotkanie zostało przełożone na 7.11.2020. Pojedynek obu drużyn zakończył się jednobramkowym zwycięstwem gorzowian. Jest to piąta wygrana drużyny Stali w tym sezonie. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 30:29

Już na konferencji prasowej przed mecz zarówno trener Oskar Serpina jak i Tomasz Gintowt potwierdzali, że w tej lidze każdy gra o zwycięstwo i należy wyjść na to spotkanie maksymalnie skoncentrowanym aby odnieść zwycięstwo. Rzeczywistość pokazała, że faktycznie beniaminek 1 ligi przyjechał powalczyć o 3 punkt. Początek spotkania był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie mogła wypracować przewagi. Do 11 minuty gra toczyła się bramka za bramkę a na tablicy świetlnej był wynik 5:5. Kolejne minuty to lepsza gra defensywna Stali Gorzów oraz moment w którym gorzowski team zaczął budować przewagę. W 16 minucie spotkania przewaga wynosiła 3 bramki i wszystko wskazywało, że to jest ten moment kiedy TL Ubezpiecznia Stal Gorzów zaczyna kontrolować przebieg meczu. Stan ten nie trwał jednak długo, a zespół z dolnego śląska nie pozwolił odskoczyć drużynie gospodarzy. W gorzowskim zespole grę na swoje barki wziął Wiktor Bronowski, który tego dnia był nie do zatrzymania czy to z drugiej linii czy z linii siódmego metra. W zespole gości należy wyróżnić za pierwszą połowę dwie osoby Michała Wysockiego i Bartosza Wróblewskiego. Zawodnicy Ci za każdym razem kiedy Stalowcy budowali przewagę robili wszystko by gorzowianie nie odskoczyli i doprowadzali do remisu. W końcówce pierwszej połowy gorzowianie mieli jeszcze rzut pośredni do którego podszedł Wiktor Bronowski. Wykonując rzut trafił zawodnika drużyny przyjezdnej w twarz. Para sędziowska Mateusz Krzemień i Paweł Matusewicz po wspólnej konsultacji zdecydowała się ukarać Wiktora czerwoną kartą i odesłać na trybuny.

Druga część pojedynku można powiedzieć, że była kontynuacją tego co obserwowaliśmy od samego początku meczu. Zespoły grały bramka za bramkę i żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć recepty na wypracowanie nawet drobnej przewagi. Drużyna TL Ubezpieczenia Stal Gorzów grała bardzo dobrze w obronie, podwyższała do najlepiej rzucających zawodników z Kątów Wrocławskich. UKS GOKiS Kąty Wrocławskie rewanżował się znów tym, że bardzo szybko przesuwał się w obronie i nie pozwalał na indywidualne popisy gorzowskich rozgrywających przerywając ich ataki. Spotkanie było bardzo zacięte i żadna z drużyn nie odpuszczała. Wtedy w swoje ręce sprawy wziął kapitan gorzowskiej drużyny Mateusz Stupiński, który w tym spotkaniu zdobył 10 bramek. Popularny ?Stupa? od 41 do 49 minuty rzucił 6 bramek i wyprowadził zespół na 3 bramkowe prowadzenie. Był to moment w którym Stal zazwyczaj wrzucała 2 bieg i powiększała przewagę. Niestety dla gorzowskiej drużyny a bardzo dobrze dla widowiska beniaminek nie poddał się. W 55 minucie odrobił straty a nawet więcej bo wyszedł na 1 bramkowe prowadzenie 26:27. Oznaczało to nerwową końcówkę, z której zwycięsko wyszedł zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów. Gola na wagę zwycięstwa rzucił 5 sekund przed końcem meczu Dawid Pietrzkiewcz po asycie Tomasza Gintowta. Po 60 minutach gry na tablicy świetlnej pojawił się wynik 30:29 dla drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego.

Zespół z TL Ubezpieczenia Stal Gorzów wygrał piąte spotkanie i z dorobkiem 15 punktów jest aktualnie liderem ligowej tabeli. Kolejny mecz Stalowcy rozegrają już w następną sobotę tj. 14 listopada również w Gorzowie. Będzie to spotkanie z kolejną dolnośląską drużyną. Tym razem będziemy gości w naszej hali drużynę SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.