Pomóżmy chorym na COVID ? 19! Stal Gorzów odpowiada na apele lekarzy i zachęca wszystkich ozdrowieńców do oddawania osocza. Organizator akcji Dyrektor Zarządzający Stali Gorzów Tomasz Michalski do akcji zaprosił gorzowskie kluby sportowe, aby razem zaapelować do wszystkich fanów sportu, którzy mają już za sobą walkę z koronawirusem.


?Do tej pory nie wynaleziono leku, który całkowicie niszczyłby wirusa SARS-CoV-2, cały czas czekamy na szczepionkę. Terapia osoczem od ozdrowieńców działa pomocniczo i pomaga leczyć najciężej chorych pacjentów. Potrzebni są więc dawcy, którzy mają przeciwciała i mogą się nimi dzielić. To bardzo ważne, że sportowcy chcą dać innym przykład i pokazują tym samym, że to nic strasznego. Oddając swoją krew, ratujemy ludzkie życie.? przekonuje Tomasz Michalski.


Na apel Stali Gorzów pozytywnie zareagowały Warta Gorzów, AZS AJP Gorzów oraz piłkarze ręczni TL Ubezpieczenia Stal Gorzów. Tomasz Michalski ?Chciałbym podziękować klubom za tak szybką i pozytywną reakcje. Jestem tym bardzo zbudowany. Pokazujemy, że jako gorzowskie środowisko sportowe jesteśmy teraz razem.?


Dariusz Maciejewski trener koszykarek AZS AJP Gorzów: ?Sam doświadczyłem tej choroby i wiem, że to nie jest błahostka. To jest choroba, która rozłożyła mnie na dłuższy czas i trafiłem nawet do szpitala. Tam właśnie widziałem jak bardzo ludzie potrzebują osocza.?


Mariusz Misiura trener piłkarzy Warty Gorzów: ?Zachęcam osoby, które przeszły Covid do pomocy tym, którzy teraz chorują. Proszę, oddajcie osocze. Są osoby przechodzące objawy zakażenia łagodnie, ale są i takie jak moi rodzice, którzy ciężko zachorowali, szczególnie moja mama. Uważam że w tym całym zwariowanym świecie, pogonią za pieniędzmi, za sławą zapominamy że życie jest najważniejsze. W takim trudnym momencie musimy być dla siebie braćmi, przyjaciółmi, kolegami. Musimy zadbać o siebie i o innych. Ta akcja jest świetna, dlatego jak tylko o niej usłyszałem od razu się do niej przyłączyłem. Zachęcam, żebyśmy przez ten ciężki czas przeszli razem, wspólni.?


Mateusz Stupiński zawodnik TL Ubezpieczenia Stal Gorzów: ?Reprezentuje gorzowskich sportowców i zachęcam każdego kto przeszedł zakażenie wirusem łagodnie czy ciężej do oddawania osocza. Wiadomo jaka teraz jest sytuacja w służbie zdrowia i jak często słyszymy apele o osocze ozdrowieńców. Nie należy czekać tylko działać. Wystarczy zgłosić się do Punktu Krwiodawstwa na Dekerta, wcześniej można zadzwonić i po krótkim wywiadzie z lekarzem oddać osocze.?

Stanisław Chomski trener Moje Bermudy Stal Gorzów:  ?Każda akcja, która powoduje, że coś możemy komuś dać od siebie jest godna polecenia. Nie oddajemy komuś swojego zdrowia, a jedynie osocze, które komuś to zdrowie czy nawet życie może uratować. Jako środowisko sportowe zachęcamy wszystkich kibiców, wszelkich dyscyplin do oddania osocza bo efektem tego może być bezcenny dar, niewymierny czyli czyjeś zdrowie. Im więcej będzie chętnych do oddania osocza tym szybciej powinniśmy wyjść z obecnie panującej sytuacji. Ja chciałem oddać osocze ale pesel niestety nie pozwala. Zachęcam wszystkich młodszych do wizyty w Punkcie Krwiodawstwa i wsparcia inicjatywy.?

Jakie kryteria musisz spełnić, aby oddać swoje osocze i gdzie to możesz zrobić?

??Wystarczy zgłosić się nie wcześniej niż miesiąc po wyzdrowieniu do punktów krwiodawstwa:
??Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, ul. Zyty 21
Telefon dla osób chcących oddać osocze: 609 466 944
?Można też zgłaszać się drogą mailową na adres: osocze@rckik.zgora.pl

??Oddział Terenowy RCKIK w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Dekerta 1
??Telefon dla osób chcących oddać osocze: 577 258 250
?Można też zgłaszać się drogą mailową na adres: osocze_gw@rckik.zgora.pl

Udostępnij