W sobotę 21.11.2020 szczypiorniści TL Ubezpieczenia Stal Gorzów rozegrają 8 kolejkę I ligi grupy B. Spotkanie z Siódemką Miedź Legnica będzie spotkaniem na szycie ligi. Lider tabeli Siódemka Miedź Legnica podejmie u siebie zajmującą drugą lokatę drużynę TL Ubezpieczenia Stal Gorzów. Początek spotkania o godzinie 18:00 w hali przy ul. Lotniczej w Legnicy.

Drużyna z Legnicy rozegrała dotychczas 5 spotkań i wszystkie 5 wygrała. Z kompletem 15 punktów jest liderem tabeli. Gorzowianie są na drugim miejscu też z 15 punktami ale mają rozegrane 2 spotkania więcej. Najbliższy mecz będzie więc decydował o tym kto zostanie liderem po tej kolejce, dlatego emocji i walki na pewno nie zabraknie. Nie ma co ukrywać, że legnicki zespół jest faworytem tego spotkania. Po pierwsze nie przegrał jeszcze w tym sezonie meczu i ma na rozkładzie: Ostrovię Ostrów Wielkopolski, Real Astromal Leszno, SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie, GOKiS Kąty Wrocławskie i Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie. Po drugie grają u siebie, we własnej hali, na własnym doskonale znanym terenie. Siódemka Miedź Legnica ma zagrać bez najbardziej doświadczonych zawodników: Adama Skrabanii, Adriana Stachurskiego czy byłego olimpijczyka i trzykrotnego MP ( z Vive Kielce) Pawła Piwko. Zawodnicy Ci nie wrócili jeszcze do pełni zdrowia. Nie zmienia to faktu, że grając bez tak doświadczonych zawodników jest to niezwykle mocny zespół, opierający swoją grę na niezwykle utalentowanej młodzieży. Należy tutaj wymienić przede wszystkim rewelacyjnych rozgrywających i zarazem najskuteczniejszych zawodników w tym sezonie Pawła Paterka oraz Wojciecha Strycza. Ponadto do Legnicy wrócił w tym sezonie po zdobyciu brązowego medalu MP z Gwardią Opole Karol Siwak, wzmacniając formację skrzydłowych. Do pełnego obrazu drużyny należy dołożyć akcent gorzowski. Od zeszłorocznej rundy wiosennej w zespole Siódemki Miedź Legnica gra pochodzący z miasta nad Wartą leworęczny rozgrywający Marcin Jaśkowski, który jest podstawowym i niezwykle skutecznym prawym rozgrywającym legniczan.

Gorzowianie przystąpią do spotkania w podobnym składzie jak ostatnio. Myślę, że podrażnieni ostatnią przegraną będą chcieli się zrehabilitować i spróbują pokonać drużynę gospodarzy. Tym bardziej, że w poprzednim sezonie gorzowianom ta sztuka udała się dwa razy. W Legnicy drużyna TL Ubezpieczenia Stal Gorzów wygrała 27:24, natomiast w Gorzowie było 30:27. Gorzowianie mają swoje atuty i na pewno będą chcieli je wykorzystać. W tej lidze każdy może wygrać z każdym i często decyduje dyspozycja dnia dlatego trzymajmy kciuku za naszych zawodników. Do boju STAL!

Transmisja live z 8 kolejki I ligi: Siódemka Miedź Legnica – TL Ubezpieczenia Stal Gorzów, sobota (21 listopada) rozpocznie się o godzinie 17:55 na klubowym profilu Facebook Siódemki Miedź Legnica.

Udostępnij