Stanisław Chomski nadal będzie pełnił funkcję trenera „żółto-niebieskiej” drużyny. Po zamknięciu składu na sezon 2021 włodarze Moje Bermudy Stali Gorzów usiedli do rozmów z dotychczasowym szkoleniowcem Stali. Negocjacje nie trwały zbyt długo, bo obie strony od początku były zainteresowane kontynuacją współpracy.

Prezes Marek Grzyb nie ukrywa, że nie wyobraża sobie Stali bez Stanisława Chomskiego i podkreśla również, że jest zadowolony ze współpracy z trenerem – Cieszę się bardzo, bo obdarzyliśmy siebie bardzo dużym zaufaniem, kiedy obejmowałem stanowisko prezesa. Myślę, że udowodniliśmy w tym roku, że potrafimy ze sobą współpracować, a to nie był łatwy rok. Właśnie dowód tej współpracy w tym początkowym okresie sezonu, kiedy było ciężko, udowodnił mi, że potrafimy te momenty przechodzić wspólnie, a dowód w postaci srebrnego medalu DMP świadczy tylko o tym, że współpraca między mną, zarządem i trenerem układała się bardzo dobrze – powiedział prezes.

Stanisław Chomski parafował dwuletni kontrakt z nadwarciańskim klubem.

Popularny Stanley jest trenerem Stali Gorzów nieprzerwanie od 2015 roku, kiedy to zmienił na tym stanowisku Piotra Palucha. Jednak swoją przygodę z „trenerką” w gorzowskim klubie rozpoczął dużo wcześniej, bo już w 1987 roku i pełnił tę funkcję aż do 1995 roku. W latach 1999-2009 ponownie był szkoleniowcem „żółto-niebieskich”.

Stanisław Chomski razem ze Stalą Gorzów sięgnął po siedem medali Drużynowych Mistrzostw Polski – 1 złoty (2016), 3 srebrne (1992, 2018, 2020) oraz 3 brązowe (1987, 2000, 2017).

Udostępnij