Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów wygrywa niezwykle ważny mecz wyjazdowy z dotychczasowym liderem 1 ligi grupy B – Siódemką Miedź Legnica. 8 kolejka przyniosła pierwszą porażkę gospodarzy w tym sezonie a gorzowianom udało się po raz kolejny wygrać w Legnicy. Spotkanie zakończyło się różnicą 6 bramek, a ostateczny wynik na tablicy świetlnej w hali sportowej legnickiego OSiR-u wynosił 34:28.

Gorzowianie przyzwyczaili już wszystkich do tego, że na spotkanie wychodzą bardzo skoncentrowani i naładowani przez trenera Oskara Serpine pozytywną energią. Pierwsza połowa rozpoczęła się od dobrej defensywy obu drużyn. Początek spotkania należał do Stali i Wiktora Bronowskiego, który wyprowadził zespół na dwu bramkowe prowadzenie, pewnie rzucając z linii 9 metra. Legniczanie jak na lidera przystało szybko odpowiedzieli za sprawą Wojciecha Strycza i Pawła Paterka. Do 11 min obie drużyny grały wyrównane spotkanie, jednak od tego momentu coś się zacięło w ataku drużyny z Gorzowa. Do głosu doszedł zespół Siódemki Miedź Legnica. Gorzowianie popełniali proste błędy z których łatwe bramki z kontry zdobywali gospodarze. Celnie rzucali Wojciech Strycz oraz Mateusz Wychowaniec. Wyprowadzając zespół na prowadzenie 7:3 a następnie 10:5. Stalowcy przełamali chwilowy kryzys i zaczęli gonić wynik. Sygnał do ataku dał Bartosz Starzyński, który wraz z kapitanem Mateuszem Stupińskim odrobili straty. Poprawiona defensywa i Cezary Marciniak w bramce pozwoliły zejść na przerwę ze stratą jednej bramki. Wynik do przerwy 13:12 dla Legnicy.

Druga połowa to już zupełnie inna gra. Gorzowianie podrażnieni zeszłotygodniową przegraną chcieli pokazać, że to był tylko wypadek przy pracy. Pierwsze minuty przyniosły szybkie odrobienie strat i wyrównaną grę. Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów grał bardzo mądrze, konsekwentnie oraz przede wszystkim zespołowo w ataku. Do tego żółto-niebiescy poprawili swoje szyki w obronie. Przełom w meczu nastąpił po obronie karnego przez Krzysztofa Nowickiego. Krzysiek wybronił rzut rewelacyjnego tego dnia Wojciecha Strycza. Chwilę później legniczanie grali w podwójnym osłabieniu a gorzowianie nie zwykli marnować takiej szansy. Prowadzenie Stali dał Aleksander Kryszeń, który w drugiej połowie rzucił wszystkie swoje 8 bramek. Dobra defensywa już do końca spotkania i rewelacyjna gra w bramce Cezarego Marciniaka, który w tylko sobie znany sposób bronił rzuty legniczan doprowadziła do najwyższego prowadzenia Stali 29:21 53 minucie meczu. Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów spokojnie już kontrolował wynik meczu i ostatecznie pokonał Siódemkę Miedź Legnica 34:28.

Zespół z Gorzowa wygrał swój 6 mecz i po tym zwycięstwie obejmuje pozycję lidera tabeli 1 ligi
grupy B. W przyszłą sobotę tj. 28.11.2020 zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów podejmie u siebie kolejnego rywala. Tym razem będzie to drużyna SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 w hali sportowej przy ul. Szarych Szeregów. Ze spotkania przeprowadzimy relację live na którą już teraz serdecznie zapraszamy.