Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów wygrywa kolejny mecz w tym sezonie pokonując drużynę SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie. W dziewiątej kolejce I ligi grupy B gospodarze pokonali beniaminka różnicą 12 bramek, a ostateczny wynik na tablicy świetlnej w hali sportowej Sp20 wynosił 36:24.

Drużyna TL Ubezpieczenia Stal Gorzów wie jaki cel ma do osiągniecia w tym sezonie. Każda wygrana przybliża ich do tego celu, a jest nim liga centralna. Dlatego też gospodarze w pełnym skupieniu i koncentracji na swoim zadaniu rozpoczęli pierwszą połowę od mocnego uderzenia. W pierwszej już akcji gorzowianie zdecydowali się zagrać ?wrzutkę? a bramkę po podaniu od Aleksandra Kryszenia zdobył Mariusz Kłak. Szybko jednak bramki zdobywali też goście za sprawą Mateusza Jedwabnego, który wyprowadził SPR na prowadzenie 2:1. Dobra defensywa gospodarzy nie ułatwiała gry w ataku drużynie SPR. Do tego swoje dołożył Cezary Marciniak w bramce. Goście zaczęli popełniać proste błędy lub oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji co poskutkowało dużą liczbą kontrataków Stali. Bramki zdobywali Mateusz Stupiński oraz Aleksander Kryszeń, którzy regularnie biegali do kontry i wykorzystywali każdy błąd przeciwnika. Dzięki temu drużyna Stali Gorzów szybko zbudowała przewagę, która utrzymywała się okolicach pięciu bramek. Pozwoliło to trenerowi Oskarowi Serpinie na wykorzystanie naszej młodzieży. Swoje minuty na boisku dostali Dawid Malarek oraz Rafał Renicki. W końcówce pierwszej połowy indywidualnymi zagraniami popisał się Tomasz Gintowt i ostatecznie na przerwę drużyny schodziły do szatni przy wyniku 20:14 dla Stali.

Stal Gorzów drugą połowę rozpoczęła z jedną zmianą względem pierwszej połowy gdyż w bramce za Cezarego Marciniaka pojawił się Krzysztof Nowicki. Po przerwie drużyna Szczypiorniaka wyszła z wolą wali i chęcią poprawy swojego wyniku. SPR zaczął bardzo dobrze bronić i żółto-niebiscy mieli spore problemy z trafieniem do bramki. Impas strzelecki przełamał Mariusz Kłak i wszystko wróciło już na dobre tory dla Stali Gorzów. Gospodarze mieli mecz cały czas pod kontrolą a nasi skrzydłowi Mateusz i Aleksander wykonywali to co potrafią najlepiej, czyli biegali do kontraktów i cieszyli się grą popisując się efektownymi zagraniami. Łącznie Ci zawodnicy rzucili w tym meczu 19 bramek stanowiąc o sile Stali. Drużyna TL Ubezpieczenia Stal Gorzów wypracowała sobie bezpieczną przewagę i dzięki temu mogli pograć wszyscy zawodnicy z ławki rezerwowych. Młodzi zmiennicy Stanisław Szembek i Rafał Renicki wykorzystali swoje szanse zdobywając i bramki i cenne dla nich minuty na boisku. Spotkanie ostatecznie skończyło się przekonywującym zwycięstwem gospodarzy 36-24.

Zespół z Gorzowa wygrał 7 mecz i z 21 punktami zajmuje 1 miejsce w lidze. W przyszłym weekend zespół Stali wyrusza w podróż do Wrocławia. 5 grudnia zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów zmierzy się z WKS Śląskiem Wrocław, który aktualnie znajduje się na drugim miejscu w tabeli. Będzie to niezwykle ważne i emocjonujące spotkanie które zadecyduje o układzie tabeli po pierwszej rundzie.