W sobotę 05.12.2020 szczypiorniści TL Ubezpieczenia Stal Gorzów rozegrają mecz wyjazdowy z drużyną WKS Śląsk Wrocław. Spotkanie obu drużyny zostanie rozegrane w hali ?Orbita? o godzinie 16:00. Hala sportowa znajduje się przy ul. Wejherowskiej 34 we Wrocławiu. Będzie to ostatnie spotkanie naszej drużyny w tym roku.

Drużyna WKS Śląsk Wrocław rozegrała dotychczas dwa spotkania mniej niż gorzowianie. Z siedmiu spotkań wygrała 6, natomiast goryczy porażki doznała z drużyną SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie. Z 18 punktami zajmuje pozycję wicelidera w tabeli 1 ligi grupy B. Najbliższy mecz będzie więc decydował o tym kto zostanie liderem po tej kolejce. Emocji i walki na pewno nie zabraknie. Nie ma co ukrywać, że wrocławska drużyna jest bardzo mocnym zespołem i to dosłownie. Jak powiedział wczoraj trener Oskar Serpina: ?Jest to bardzo silna i niezwykle mocna fizycznie drużyna. Gra bardzo wysoko i mocno w obronie, przez co wyprowadza bardzo dużo szybkich kontrataków. Ponadto Śląsk cechuje duża zespołowość na czym mocno bazują i podkreślę jeszcze raz duża fizyczność wszystkich zawodników?. Zespół ze stolicy dolnego śląska prowadzi duet trenerski i to bardzo nie typowy, bo tworzą go bracia bliźniacy Marek i Marcin Palica. Trenerzy w szeregach swojej drużyny mają mieszankę doświadczenia i młodości, która tworzy zgrany kolektyw. Najlepszym strzelcem drużyny WKS jest leworęczny skrzydłowy Bartosz Markiewicz, który w ataku wspierany jest przez bramkostrzelnych rozgrywających Michała Wiewiórskiego oraz Marcela Ungiera. Ponadto powyższa trójka wspierana jest przez obrotowego o niesamowitych warunkach fizycznych (207cm) Pawła Salacza, który przecież jeszcze nie dawno grał w reprezentacji Polski oraz Superlidze. Do tego należy dodać niezwykle doświadczonego defensora i kołowego Kamila Herudzińskiego, który dyryguje całą obroną. Bramki bronią zaś Marcin Młoczyński oraz Dawid Galle tworząc w 100% uzupełniającą się parę, która potrafi ?zamurować? bramkę. Jak widać jest to drużyna kompletna i bardzo mądrze zbudowana, która jest jednym z kandydatów do awansu do ligi centralnej. Trener Oskar Serpina powiedział na czwartkowym treningu, że w sobotę szykuje się nam kolejny mecz z klasy premium i na takie spotkanie liczymy.

Zespół Stali po wygranych ostatnich dwóch meczach jest bardzo mocno zmotywowany. Teraz drużyna TL Ubezpieczenia Stal Gorzów wybiera się do Wrocławia i na pewno jest nastawiona na walkę o zwycięstwo. Trener Oskar Serpina zawsze powtarza, że jedzie walczyć o 3 punkty w każdym meczu. Nie inaczej będzie teraz. Pozostaje nam kibicować i trzymać kciuki za drużynę przed monitorami. Bądźmy z drużyną. Do boju STAL!

Udostępnij