W najbliższą sobotę tj. 30.01.2021 TL Ubezpieczenia Stal Gorzów meczem wyjazdowym z WKS Grunwald Poznań rozpocznie drugą rundę rozgrywek I ligi piłkarzy ręcznych grupy B. Mecz odbędzie się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 72 przy ul. Newtona 2 o godzinie 18:00.

Oba zespoły należą do czołówki ligowej tabeli. Grunwald na półmetku ligi zajmuje 5 pozycję. Gorzowianie są sklasyfikowani pozycje wyżej i zajmują 4 miejsce z przewagą dwóch punktów nad rywalem. Rozpoczynamy drugą połowę sezonu i tak jak powiedział trener Oskar Serpina liga zaczyna się od nowa. Różnice punktowe między zespołami są nie wielkie. Tutaj każdy może wygrać z każdym. Do tego bardzo solidnie przepracowaliśmy okres przerwy w rozgrywkach. Wykorzystaliśmy go na wprowadzenie nowości i udoskonalenie gry w defensywie.
Naturalnie faworytem tego spotkania są zawodnicy z Poznania, którzy na pewno wykorzystają swój atut czyli znaną jak własną kieszeń halę przy Newtona. Kolejna rzecz, która przemawia za gospodarzami jest fakt, iż z powodu zawieszenia trener Oskar Serpina, nie będzie mógł poprowadzić drużyny z ławki. To wszystko z powodu czerwonej kartki, którą otrzymał w meczu z Wrocławiem. W tym, jak w i kolejnym spotkaniu w roli szkoleniowca zastąpi go Janusz Szopa. Inauguracyjne spotkanie w Gorzowie Stal wygrała 33 do 27, a do zwycięstwa żółto-niebieskich poprowadził fenomenalny tego dnia Aleksander Kryszeń, zdobywca 14 bramek. Gorzowianie lubią grać z zespołem z Poznania, choć spotkania zawsze są zacięte i emocji w nich nigdy nie brakuje. Drużyny znają się jak łyse konie i o wygranej może decydować dyspozycja dnia.

Na boisku na pewno będzie iskrzyć jak to zwykle bywa w meczach między tymi drużynami. Każdy z zawodników będzie walczyć o wygraną. Zapowiadają się super emocje dlatego zapraszamy kibiców do dopingu i trzymania kciuków za drużynę żółto-niebieskich. Do boju Stal !