TL Ubezpieczenia Stal Gorzów zwycięża w Poznaniu na inaugurację drugiej rundy 1 ligi grupy B piłkarzy ręcznych. Drużynę do zwycięstwa poprowadzili nasi skrzydłowi Aleksander Kryszeń i Mateusz Stupiński, którzy rzucili 13 goli w całym spotkaniu. WKS Grunwald Poznań po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu przegrywa ze Stalą Gorzów różnicą dwóch bramek 20:22.

Spotkania inaugurujące, czy to ligę czy każdą rundę zawsze są pewną niewiadomą. Każdy zespół wykorzystuje przerwę w lidze na dopracowanie zagrywek w ataku oraz poprawę gry w defensywie czy też na „naładowanie baterii”. Obu zespołom zależało na wygranej tym bardziej, że spotkały się ze sobą drużyny liczące się w grze o awans do ligi centralnej. Pierwsza połowa tego bardzo wyrównanego pojedynku toczyła się bramka za bramkę żadna z drużyn nie mogła wypracować przewagi. Gorzowianie grali bardzo zespołowo, wypracowywali sytuacje rzutowe skrzydłowym oraz obrotowemu, które Dawid Pietrzkiewicz zamieniał na bramkę lub wywalczał rzut karny, które skutecznie wykonywał Bartosz Starzyński. W zespole Grunwaldu nie do zatrzymania był bardzo dobrze znany w Gorzowie Michał Nieradko, który wykorzystując swoje warunki fizyczne napsuł krwi gorzowskiej defensywie. Około 23min Stal uzyskała dwubramkowe prowadzenie ale nie udało się go utrzymać do końca połowy. Grunwald rzucił 3 bramki z rzędu i wygrał pierwszą połowę 11:10. WKS wykorzystał osłabienie gorzowian. Wiktor Bronowski w 27 minucie spotkania otrzymał trzecie dwuminutowe wykluczenie co wiązało się dla niego z czerwoną kartką i zakończeniem spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiej bramki Aleksandra Kryszenia i wyrównania gorzowian. Kolejne minuty to znowu bardzo dobra defensywa obu drużyn nikt nie był wstanie odskoczyć od rywala. Działo się tak głownie za sprawą bramkarzy jednej i drugiej drużyny. U gospodarzy bardzo dobry mecz rozgrywał Filip Tarko, zaś w gorzowskiej bramce w drugiej połowie pojawił się Krzysztof Nowicki. Obaj mocno trzymali niski wynik tego meczu. W 40 minucie meczu po indywidualnych zagraniach Tomasza Gintowta Stalowcy mieli 2 bramki przewagi. Poznaniacy szybko odrobili straty i znów na tablicy wynik oscylował wokół remisu. W tym momencie sygnał do ataku dał gorzowianom Mateusz Stupiński, który wziął na swoje barki zdobywanie bramek, natomiast w bramce fantastycznie spisywał się Krzysztof Nowicki, który tego dnia jak się na koniec okazało bronił z fenomenalną skutecznością 47%. W końcówce spotkania indywidualnym zagraniami popisał się Mariusz Kłak. Drużyna TL Ubezpieczenia Stal Gorzów ostatnie 5min tego emocjonującego spotkania zagrała niezwykle mądrze w obronie i skutecznie w ataku, co pozwoliło im wygrać ostatecznie 2 bramkami 22:20.

Gorzowianie najbliższe spotkanie rozegrają za dwa tygodnie tj. 13.02.2021. Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów podejmie w swoje domowej hali przy ulicy Szarych Szeregów drużynę UKS Olimp Grodków.

WKS Grunwald Poznań: 20

F. Tarko, M. Byczek, P. Kulczyński – M. Nieradko 7, P. Smoliński 3, K. Westwal 2, K. Martyński 2, D. Bajka 2, D. Klem 2, M. Pawłowski 1, D. Bartłomiejczyk 1, O. Ralcewicz, P. Piechowiak, B. Paw, M. Płoski, M. Tórz,

Trener: Rafał Walczak

Karne: 5/9

Żółte kartki: –

Czerwone kartki: –

Kary: 14min (K. Westwal, O. Ralcewicz, M. Pawłowski, P. Piechowiak, B. Paw, M. Płoski, M. Tórz)

TL Ubezpieczenia Stal Gorzów: 22

C. Marciniak, K. Nowicki – A. Kryszeń 7, M. Stupiński 6, B. Starzyński 4, D. Pietrzkiewicz 3, M. Kłak 1,
T. Gintowt 1, W. Bronowski, P. Pedryc, J. Dzieciątkowski, D. Droździk, M. Gałat,
R. Rennicki, D. Malarek

Trener: Janusz Szopa

Karne: 3/5

Żółte kartki: –

Czerwone kartki: W. Bronowski

Kary: 8min (W. Bronowski 3x, D. Droździk)

Sędziowie: F. Fahner, Ł. Kubis (obaj Głogów)

Udostępnij