TL Ubezpieczenia Stal Gorzów zwycięża w Poznaniu na inaugurację drugiej rundy 1 ligi grupy B piłkarzy ręcznych. Drużynę do zwycięstwa poprowadzili nasi skrzydłowi Aleksander Kryszeń i Mateusz Stupiński, którzy rzucili 13 goli w całym spotkaniu. WKS Grunwald Poznań po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu przegrywa ze Stalą Gorzów różnicą dwóch bramek 20:22.

Spotkania inaugurujące, czy to ligę czy każdą rundę zawsze są pewną niewiadomą. Każdy zespół wykorzystuje przerwę w lidze na dopracowanie zagrywek w ataku oraz poprawę gry w defensywie czy też na ?naładowanie baterii?. Obu zespołom zależało na wygranej tym bardziej, że spotkały się ze sobą drużyny liczące się w grze o awans do ligi centralnej. Pierwsza połowa tego bardzo wyrównanego pojedynku toczyła się bramka za bramkę żadna z drużyn nie mogła wypracować przewagi. Gorzowianie grali bardzo zespołowo, wypracowywali sytuacje rzutowe skrzydłowym oraz obrotowemu, które Dawid Pietrzkiewicz zamieniał na bramkę lub wywalczał rzut karny, które skutecznie wykonywał Bartosz Starzyński. W zespole Grunwaldu nie do zatrzymania był bardzo dobrze znany w Gorzowie Michał Nieradko, który wykorzystując swoje warunki fizyczne napsuł krwi gorzowskiej defensywie. Około 23min Stal uzyskała dwubramkowe prowadzenie ale nie udało się go utrzymać do końca połowy. Grunwald rzucił 3 bramki z rzędu i wygrał pierwszą połowę 11:10. WKS wykorzystał osłabienie gorzowian. Wiktor Bronowski w 27 minucie spotkania otrzymał trzecie dwuminutowe wykluczenie co wiązało się dla niego z czerwoną kartką i zakończeniem spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiej bramki Aleksandra Kryszenia i wyrównania gorzowian. Kolejne minuty to znowu bardzo dobra defensywa obu drużyn nikt nie był wstanie odskoczyć od rywala. Działo się tak głownie za sprawą bramkarzy jednej i drugiej drużyny. U gospodarzy bardzo dobry mecz rozgrywał Filip Tarko, zaś w gorzowskiej bramce w drugiej połowie pojawił się Krzysztof Nowicki. Obaj mocno trzymali niski wynik tego meczu. W 40 minucie meczu po indywidualnych zagraniach Tomasza Gintowta Stalowcy mieli 2 bramki przewagi. Poznaniacy szybko odrobili straty i znów na tablicy wynik oscylował wokół remisu. W tym momencie sygnał do ataku dał gorzowianom Mateusz Stupiński, który wziął na swoje barki zdobywanie bramek, natomiast w bramce fantastycznie spisywał się Krzysztof Nowicki, który tego dnia jak się na koniec okazało bronił z fenomenalną skutecznością 47%. W końcówce spotkania indywidualnym zagraniami popisał się Mariusz Kłak. Drużyna TL Ubezpieczenia Stal Gorzów ostatnie 5min tego emocjonującego spotkania zagrała niezwykle mądrze w obronie i skutecznie w ataku, co pozwoliło im wygrać ostatecznie 2 bramkami 22:20.

Gorzowianie najbliższe spotkanie rozegrają za dwa tygodnie tj. 13.02.2021. Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów podejmie w swoje domowej hali przy ulicy Szarych Szeregów drużynę UKS Olimp Grodków.