Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów pokonał w pierwszym domowym spotkaniu w 2021 roku drużynę UKS Olimp Grodków. Gorzowianie wygrywają spotkanie różnicą 11 bramek. Dzięki zwycięstwu 34 do 23 mają już na koncie 27 punktów i zrównują się w liczbie zdobytych punktów z KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski oraz Siódemką Miedź Legnica.

Gospodarze wrócili na ligowe spotkanie do swojej hali po ponad dwóch miesiącach przerwy. Rywale z Grodkowa przyjechali do Gorzowa bardzo zmotywowani i rządni zwycięstwa. Zmiany personalne w drużynie rywala bardzo pozytywnie wpłynęły na zawodników UKS-u. Grodkowianie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 2:0. Gorzowianie w początkowej fazie meczu mieli problemy z trafianiem do bramki rywala. Pierwszego gola dla TL Ubezpieczenia Stali Gorzów zdobył Mateusz Stupiński, który 15 sekund później z kontry wyrównał na 2:2. UKS Olimp Grodków znów odskoczył na dwie bramki przewagi i wydawało się że kontrolował grę. Jedna i druga drużyna grała bardzo dobrze w obronie. Swoje bronili również bramkarze, zarówno Cezary Marciniak po stronie Stali jak i Marcin Dytko po stronie UKS-u. Gorzowianie powoli odrabiali straty i około 20 minuty spotkania zaczęli budować swoją przewagę. Rzutem przez całe boisko na pierwsze prowadzenie 7:6 wyprowadził drużynę gospodarzy Aleksander Kryszeń. Potem rewelacyjnie wprowadził się na boisko Wiktor Bronowski, który rzutami z drugiej linii raz po raz trafiał do bramki rywali. Gospodarze ostatecznie zeszli na przerwę z przewagą 5 bramek. Wynik do przerwy to 15:10.

Druga połowa to kontynuacja końcówki pierwszej połowy. Stalowa lokomotywa nabrała rozpędu i już była nie do zatrzymania. Do bramki z linii 9 metra trafiali nasi rozgrywający Jakub Dzieciątkowski oraz Wiktor Bronowski. Na swoim wysokim poziomie zagrali również nasi skrzydłowi Aleksander Kryszeń oraz Mateusz Stupiński, którzy w 43 minucie spotkania zagrali rewelacyjną wrzutkę między sobą wyprowadzając zespół na 10 bramkowe prowadzenie. Od tego momentu prowadzący drużynę w zastępstwie Oskara Serpiny duet Janusz Szopa oraz Łukasz Bartnik zaczął mocno rotować składem gorzowskiej Stali. Na boisku pojawili się Marcin Gałat, Paweł Pedryc oraz nasi młodzi juniorzy: Rafał Renicki, Stanisław Szembek oraz Dawid Malarek. Każdy z nich otrzymał solidną porcję minut na boisku, co bardzo cieszy. W drużynie przeciwnej sytuację próbował ratować duet Kamil Rogaczewski oraz Patryk Rogaczewski ale na niewiele się to zdało przy bardzo solidnej grze Stali. Ostatecznie wynik na 34:23 ustali Mariusz Kłak, a gospodarze odnieśli pewne i przekonywujące zwycięstwo.

W następny weekend TL Ubezpieczenia Stal Gorzów ma przerwę. Spowodowane jest rozgrywkami juniorskim, które zaplanowane są od 19 do 21 lutego. Nasi młodzi zawodnicy rozegrają tym czasie turniej w ramach 1/8 Mistrzostw Polski. Na następne spotkanie drużyna TL Ubezpieczenia Stal Gorzów uda się 27 lutego do lokalnego rywala z Zielonej Góry.

TL Ubezpieczenia Stal Gorzów: 34

C. Marciniak, K. Nowicki ? M. Stupiński 8, A. Kryszeń 8, W. Bronowski 5, B. Starzyński 3,
J. Dzieciątkowski 3, D. Pietrzkiewicz 2, M. Kłak 2, S. Szembek 1, M. Gałat 1, R. Renicki 1, D. Malarek,
D. Droździk, T. Gintowt, P. Pedryc,

Trener: J. Szopa

Karne: 2/4

Żółte kartki: B. Starzyński, T. Gintowt

Czerwone kartki: –

Kary: –

UKS Olimp Grodków: 23

M. Dytko, P. Łągiewka ? K. Rogaczewski 7, P. Rogaczewski 4, M. Maciejewski 3, K. Juros 2, J. Wandzel 2, D. Hertel 2, G. Nowak 2, S. Kolanko 1, K. Sobstel, B. Kuka, M. Wiśniowiecki, P. Prokop, M. Niewiadomski, Ł. Garncarz,

Trener: A. Boczarski, P. Łągiewka

Karne: 3/4

Żółte kartki: D. Hertel

Czerwone kartki: M. Maciejewski

Kary: 16min ( J. Wandzel, B.Kuka, K. Sobstel, M. Wiśniowiecki 2x, M. Maciejewski 3x)

Sędziowie: K. Klebieko, P. Matusewicz (obaj Szczecin)

Udostępnij