W najbliższą sobotę tj. 27 lutego rozegrana zostanie 14 kolejka I ligi grupy B. Przed nami emocjonujące spotkanie ? derby ziemi lubuskiej. Gospodarz PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski podejmie swojego lokalnego rywala z północy zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów. Mecz derbowy rozpocznie się o godzinie 19:00 w hali sportowej przy ul. Szafrana 6 w Zielonej Górze.

Drużyna z Zielonej Góry nie rozpoczęła drugiej rundy rozgrywek za dobrze. W pierwszym pojedynku w tym roku zespół PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski przegrał we własnej hali z SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 31:32. Aktualnie zielonogórzanie z dorobkiem 10 punktów zajmują 8 lokatę w tabeli I ligi grupy B. Natomiast ostatni pojedynek z WKS Śląskiem Wrocław został przełożony ponieważ zawodników AZS-u dosięgnęła pandemia Covid-19. Niemniej aktualnie wszyscy zawodnicy naszego sobotniego rywala są zdrowi i trener Ireneusz Łuczak będzie miał do dyspozycji cały skład. Najskuteczniejszym zawodnikiem AZS-u jest Hubert Kuliński z 53 bramkami na koncie. Ponadto jak podkreślał Oskar Serpina po analizie zespołu powinniśmy zwrócić uwagę na rozgrywającego Adriana Franaszka (49 bramek) oraz wieloletniego kapitana i najbardziej doświadczonego zawodnika w ekipie z Zielonej Góry Cypriana Kociszewskiego. Trener Ireneusz Łuczak jak już potwierdził dokonał analizy gry gorzowskiej drużyny i znalazł w niej według niego słabe punkty, które będzie chciał wykorzystać w sobotnim meczu. PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski potrzebuje zwycięstw i na 100% będzie walczyć o każdą piłkę co zwiastuje nam bardzo dobre widowisko. Kto wygra w najbliższym meczu przekonamy się w sobotę.

Gorzowianie po dwóch wygranych meczach w 2 drugiej rundzie są aktualnie wiceliderem w tabeli I ligi grupy B. Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów chce podtrzymać zwycięską passę. Jak mówi trener Oskar Serpina jedziemy do Zielonej Góry pełni szacunku do rywala i skupieni na swoich celach. Mecze derbowe to zawsze dużo emocji i walki z zachowaniem sportowego ducha fair play. Ponad to jak mówi stare porzekadło derby rządzą się swoimi prawami i na chwilę obecną wygrać może każdy. Zapraszamy więc do aktywnego kibicowania przed monitorami. Link do transmisji na żywo z sobotniego meczu podamy na naszej stronie na facebook-u.

Udostępnij