Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów wygrywa w derbach lubuskich z PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski. Czternasta kolejka I ligi grupy B i trzecia wygrana gorzowian w 2021 roku. Zespół Stali odniósł bardzo ważne zwycięstwo w Zielonej Górze. Akademicy ulegli na swoim parkiecie Stali sześcioma bramkami. Po 60 minutach gry wynik na tablicy świetlnej w hali przy ul. Szafrana w Zielonej Górze wynosił 29:35 dla zespołu z Gorzowa.

Derby ziemi lubuskiej to zawsze bardzo dobre widowiska i nie inaczej było tym razem. Spotkanie w Zielonej Górze rozpoczęło się od prowadzenia zespołu AZS, który tego dnia był bardzo zdeterminowany aby wygrać tę rywalizację. Stal Gorzów rozpoczęła mecz bardzo niemrawo i nieskutecznie zwłaszcza w ataku. Bramki dla PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski zdobywali najbardziej doświadczeni zawodnicy Hubert Kuliński, Cyprian Kociszewski oraz Robert Góral. W piętnastej minucie spotkania gospodarze prowadzili już 9:5 i mieli okazję by wyjść na pięciobramkowe prowadzenie ale dużą czujnością w obronie wykazał się Bartosz Starzyński, który przechwyci piłkę i zmniejszył stratę do 3 bramek. Około 20 minuty na boisku w drużynie TL Ubezpieczenia Stal Gorzów pojawił się Wiktor Bronowski, który w 4 minut zdobył 3 bramki. Dzięki temu gorzowianie zmniejszyli dystans do rywala, do 1 bramki straty. Niestety dla zespołu gości w 25 minucie grający w obronie Dominik Droździk za faul na Hubercie Kulińskim otrzymał czerwoną kartkę i został odesłany przez sędziów na trybuny. Stal musiała już do końca meczu grać bez podpory swojej defensywy. Nie wpłynęło to jednak na drużynę demotywująco, wręcz odwrotnie. Stal zmobilizowała szyki i na przerwę schodziła remisując 17:17.

Druga połowa to już zupełnie inna gra drużyny Stali Gorzów. W pierwsze 10 minut, głównie za sprawą fenomenalnego tego dnia Wiktora Bronowskiego, Stal wyszła na prowadzenie 18:22. Gorzowska lokomotywa nabrała rozpędu. Stal grała dobrze w ataku jak i w obronie nie pozwalając drużynie PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski na dojście do sytuacji rzutowych. Ponadto w 41 minucie spotkania czerwoną kartkę z faul na Mariuszu Kłaku otrzymał Adrian Franaszek osłabiając dodatkowo ofensywę AZS-u. Zielonogórzanie nie mogli poradzić sobie również z będącym w wyborniej dyspozycji Krzysztofem Nowickim, który w pewnym momencie zamurował bramkę. Do świetnie grającego Wiktora i Krzysztofa dołączyli gorzowscy rozgrywający. Rotujący składem Oskar Serpina wykorzystywał bardzo dobrze grających w ataku Bartosza Starzyńskiego, Tomasza Gintowta oraz Mariusza Kłaka, którzy zdobywali bramki po zorganizowanych akcjach ofensywnych lub zagraniach indywidualnych. Dzięki takiej grze Stalowcy wyszli na siedmiobramkowe prowadzenie i spokojnie kontrowali przebieg meczu. Spotkanie ostatecznie skończyło się zwycięstwem Stali 35:29.

Zespół z Gorzowa wygrał trzeci mecz z rzędu i pokazuje bardzo dobrą grę w drugiej rundzie. Niestety na kolejne spotkanie musimy poczekać aż 3 tygodnie ponieważ tak został ułożony kalendarz drugiej rundy. W następnym spotkaniu TL Ubezpieczenia Stal Gorzów będzie podejmować w gorzowskiej hali jednego z najmocniejszych rywali w tym sezonie KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Szykuje się więc nam wyborne widowisko na szczycie ligowej tabeli.

PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski: 29

J. Siedlecki, K. Mańczak ? H. Kuliński 6, R. Góral 5, A. Franaszek 4, K. Skawiński 4, C. Kociszewski 3, A. Stępień 3, T. Chałupka 2, M. Należyty 1, S. Chomenko 1, , H. Kamiński, O. Górecki, K. Więdłocha, K. Kiersnowski, J. Jaszczuk

Trener: I. Łuczak

Karne: 5/6

Żółte kartki: K. Więdłocha

Czerwone kartki: A. Franaszek

Kary: 14 min (K. Więdłocha, C. Kociszewski, R. Góral 2x, A. Franaszek 3x)

TL Ubezpieczenia Stal Gorzów: 35

K. Nowicki, C. Marciniak ? A. Kryszeń 9, W. Bronowski 9, B. Starzyński 6, T. Gintowt 5, M. Kłak 2,
D. Pietrzkiewicz 1, M. Stupiński 1, M. Gałat 1, S. Szembek 1, J. Dzieciątkowski, O. Serpina, D. Droździk, D. Malarek, R. Renicki

Trener: O. Serpina

Karne: 4/5

Żółte kartki: D. Droździk

Czerwone kartki: D. Droździk

Kary: 18 min ( M. Stupiński, R. Renicki, D. Pietrzkiewicz, W. Bronowski, D. Droździk, T. Gintowt 2x, B. Starzyński 2x)

Sędziowie: A. Gratunik, M. Wołowicz

Udostępnij