W sobotę 20.03.2021 o godzinie 17:00 szczypiorniści TL Ubezpieczenia Stal Gorzów rozegrają mecz w ramach 15 kolejki 1 ligi grupy B. Rywalem Stali będzie zespół KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Drużyn zmierzą się ze sobą w hali sportowej znajdującej się przy Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie Wielkopolskim.

W ligowej tabeli panuje ogromny ścisk. Liderem jest aktualnie Siódemka Miedź Legnica, która rozegrała awansem dwa spotkania i ma na koncie 36 punktów. Gorzów, Wrocław i najbliższy nasz sobotni rywal z Ostrowa Wielkopolskiego mają po 30 punktów. Będzie więc to spotkanie z jednym z najmocniejszych zespołów w tej lidze. Jak wspomniał Oskar Serpina podczas konferencji prasowej, KPR Ostrovia jest drużyną, z która Gorzowianie nigdy nie wygrali. Gra tego zespołu wybitnie nie „leży” naszej drużynie. Trener zaznaczył również podczas przedmeczowej wypowiedź, że szanse na zwycięstwo zespołu z Ostrowa ocenia na 51% natomiast swoje drużyny na 49% jasno dając do zrozumienia, że to drużyna KPR Ostrovia jest faworytem tego spotkania. Ostrovia w drugiej rundzie rozegrała 3 spotkania i wszystkie wygrała. Były to bardzo ważne wygrane ponieważ odniesione zostały nad bezpośrednimi rywalami do awansu. W styczniu Ostrowianie pokonali Legnicę 24:23 oraz w ostatniej kolejce wygrali ze Śląskiem Wrocław 31:27. KPR Ostrovia to niezwykle mocny zespół z bardzo doświadczonymi zawodnikami jak Michał Bałwas czy Damian Krzywda. Posiada też w swoich szeregach fenomenalnego strzelca i drugiego najskuteczniejszego zawodnika tego sezonu Patryka Marciniaka, który na swoim koncie ma już 102 bramki. Całością drużyny zarządza doświadczony duet trenerski Maciej Nowakowski i Rafał Stempniak. Nasz najbliższy rywal to drużyna kompletna i naprawdę bardzo nie wygodny przeciwnik. Gorzowianie myśląc o zwycięstwie będą musieli zagrać na 100% swoich umiejętność, co jest gwarancją tego, że w sobotę będziemy świadkami bardzo dobrego widowiska.

Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów po ostatniej wygranej w derbach lubuskich jest „w gazie” i na pewno chce zgarnąć w tym meczu 3 punkty. Czy gorzowianie znajdą sposób na rywala i wygrają? Dowiemy się tego dopiero w sobotnie popołudnie. Transmisja meczu zaczyna się o godzinie 16:50 i będzie dostępna na naszym profilu na Facebook-u. Bądźmy z drużyną. Do boju STAL !

Udostępnij