Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów wygrywa mecz na szczycie 1 ligi grupy B z KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Piętnasta kolejka i 4 wygrana Stali w drugiej rundzie. Gorzowianie zagrali jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie i skutecznie zrewanżowali się za przegraną w Ostrowie Wielkopolskim. Mecz zakończył się różnicą 7 bramek, a na tablicy świetlnej po 60 minutach gry wyświetlał się wynik 32:25.

Pierwsza połowa zaczęła się od prowadzenia drużyny gości. Wynik spotkania otworzył Damian Krzywda wyprowadzając zespół KPR Ostrovia na prowadzenie. TL Ubezpieczenia Stal Gorzów szybko odpowiedział za sprawą świetnie dysponowanych tego dnia Mateusza Stupińskiego oraz Bartosza Starzyńskiego. Jednak to bardzo zmotywowana drużyna z Ostrowa wyszła na pierwsze dwubramkowe prowadzenie 4:6 po trafieniu swojego najskuteczniejszego zawodnika Patryka Marciniaka. Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów grał jednak w tym meczu nie zwykle mądry handball. Każdy z zawodników wiedział co ma robić na boisku zarówno w defensywie jak i ataku. Straty zostały szybko odrobione i mecz toczył się bramka za bramkę, aż do około 20 minuty kiedy to na dwubramkowe prowadzenie drużynę gospodarzy wyprowadził Dawid Pietrzkiewicz. KPR Ostrowia wiedziała, że nie może pozwolić sobie na to aby Stalowcy powiększali przewagę. W końcówce pierwszej połowy doprowadzili do remisu jednak to gorzowianie po udanej akcji naszego kapitana Mateusza Stupińskiego schodzili prowadząc 16:15.

Druga połowa zaczęła się od fenomenalnych zagrań Bartosza Starzyńskiego, który grał tego dnia jak z nut. Gospodarze po zmianie stron cały czas utrzymywali 1 lub 2 bramkowe prowadzenie, aż do 44 minuty kiedy to po rzucie karnym Patryka Marciniaka na tablicy wyników pojawił się remis po 22. Wtedy o czas poprosił trener TL Ubezpieczenia Stali Gorzów Oskar Serpina. Po rozmowie z trenerem żółto-niebiescy wrzucili drugie bieg i zagrali rewelacyjne ostanie 15 minut. W obronie bardzo dobrze współpracowało ze sobą trio Wiktor Bronowski, Dominik Droździk oraz Dawid Pietrzkiewicz. Goście od 45 minuty spotkania nie zdobyli ani jednej bramki z akcji. Wszystkie padły po rzutach karnych wykonywanych przez Patryka Marciniaka. Swoje dołożył również Krzysztof Nowicki w bramce, który świetnie uzupełniał się z Cezarym Marciniakiem, który w 58 minucie obronił rzut karny a następnie dobitkę. W ataku świetne asysty od rozgrywających wykorzystywali nasi gracze z pierwszej linii Aleksander Kryszeń, Dawid Pietrzkiewicz oraz Mateusz Stupiński. Na tak grających zawodników Stali Gorzów bardzo trudno było znaleźć skuteczną receptę drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego. Gospodarze zasłużenie wygrali spotkanie 32:25 i odrobili 1 bramkę straty z pierwszego meczu, co może mieć kluczowe znaczenie na koniec rozgrywek.

Czwarta wygrana z rzędu w drugiej rundzie drużyny TL Ubezpieczenia Stal Gorzów stała się faktem. Nikt jednak nie popada w hura optymizm bo do upragnionego celu jest jeszcze bardzo daleka droga. Od poniedziałku rozpoczynamy już przygotowania do kolejnego spotkania. Następny rywal to zespół UKS GOKiS Kąty Wrocławskie, który w ostatnim meczu z WKS Śląskiem Wrocław pokonał swojego lokalnego rywala na ich ternie 28:23. Gorzowian czeka więc bardzo trudny pojedynek wyjazdowy z bardzo ambitnym rywalem. Spotkanie w Kątach Wrocławskich już w najbliższą sobotę tj. 27.03.2021 o godzinie 18:00. Już teraz zapraszamy do kibicowania !!!