Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów odniósł cenne zwycięstwo w wyjazdowym meczu z UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Było to spotkanie 16 kolejki I ligi grupy B. Pojedynek obu drużyn zakończył się bardzo przekonywującym zwycięstwem gorzowian. Jest to piąta wygrana z rzędu drużyny Stali w drugiej rundzie sezonu 20/21. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 29:18.

Przed meczem trener Oskar Serpina zapowiadał, że jedziemy po wygraną i 3 punkty. Zwracał jednak również uwagę na to, że UKS GOKiS Kąty Wrocławskie jest bardzo groźna drużyną, która w pierwszym meczu mocno postawiła się gorzowskiej drużynie. Zgodnie z zapowiedzią drużyna z Kątów Wrocławskich bardzo ambitnie podeszła do spotkania. Przez pierwsze piętnaście minut meczu na tablicy świetlnej widniał wynik 7:7. W tym czasie fenomenalne zawody rozgrywał nasz kapitan Mateusz Stupiński, który zdobył 6 bramek z 7 rzuconych przez Stalowców. Gorzowianie grali bardzo dobrze w obronie dodatkowo mając wsparcie w bramce w osobie Cezarego Marciniaka. Przy tak grającej defensywie TL Ubezpieczenia Stal Gorzów zaczęła budować przewagę, głównie za sprawą duetu Bartosz Starzyński, Dawid Pietrzkiewcz. Na zaistniałą sytuację szybko próbowała zareagować trener Alicja Łukasik prosząc o  czas. Niestety dla drużyny z Kątów Wrocławskich gorzowska lokomotywa była już rozpędzona. Gorzowianie wypracowali do przerwy sześciobramkową przewagę i schodzili na przerwę z wynikiem 16:10.

Druga połowa to już tylko potwierdzenie dominacji drużyny Stali Gorzów. Obrona w gorzowskim zespole funkcjonowała nadal bez zarzutu. Trio Dominik Droździk, Dawid Pietrzkiewicz oraz Wiktor Bronowski stanowiło zaporę nie do przejścia. Do tego doszedł kolejny rewelacyjny występ Krzysztofa Nowickiego, który w pewnym momencie zamurował bramkę. Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli dopiero po 8min drugiej połowy. W tym czasie w gorzowskiej drużynie w ataku dowodzonym przez Tomasza Gintowta i Mariusza Kłaka bramki zdobywali zarówno nasi rozgrywający jak i gracze pierwszej linii. Trener Oskar Serpina widząc 11 bramek przewagi do gry zaczął wpuszczać zmienników, którzy nie zwalniali tempa i dorzucilli swoje ważne bramki. Gorzowianie spokojnie kontrolując mecz, wygrali spotkanie z UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 29:18.

Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów wygrał piąte spotkanie z rzędu i z dorobkiem 36 punktów jest aktualnie na drugim miejscu w ligowej tabeli.  Kolejny mecz Stalowcy rozegrają dopiero za 2 tygodnie, czyli w sobotę 10 kwietnia w Gorzowie. Tym razem będziemy gości w naszej hali drużynę MKS Real-Astromal Leszno. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Już teraz zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania, która dostępna będzie na naszym profilu na Facebook-u.

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie: 18 (10)

T. Wasilewicz, J. Philippe ? B. Żubrowski 5, J. Ryba 3,  B. Wróblewski 2, J. Kurzawa 2,  M. Wysocki 1,
S. Ostrówka 1, M. Kuźbiński 1, T. Kołodziejczyk 1, M. Jaworski 1, T. Łuczak 1, A. Kaźmierczak,
K. Andrzejewski, M. Batura , P. Massopust

Trener: A. Łukasik, J. Dyrkacz­­

Karne: 4/6

Żółte kartki:  B. Żubrowski, B, Wróblewski, T. Łuczak

Czerwone kartki: –

Kary: 6 min  (T. Łuczak, P. Massopust, T. Kołodziejczyk)

TL Ubezpieczenia Stal Gorzów: 29 (16)

C. Marciniak, K. Nowicki ? M. Stupiński 8, D. Pietrzkiewicz 6, A. Kryszeń 4, W. Bronowski 3,
B. Starzyński 3, M. Kłak 2, T. Gintowt 1, J. Dzieciątkowski 1, M. Gałat 1, D. Droździk,  D. Malarek,
S. Szembek, P. Pedryc

Trener: O. Serpina, J. Szopa

Karne: 5/7

Żółte kartki: A. Kryszeń, T. Gintowt, D. Pietrzkiewicz

Kary: 4min (W. Bronowski, D. Malarek)

Sędziowie: P. Klimkowicz (Opole), A. Kowalski (Ozimek)

?Czerwone kartki: – Kary: 6 min (T. Łuczak, P. Massopust, T. Kołodziejczyk) TL Ubezpieczenia Stal Gorzów: 29 (16) C. Marciniak, K. Nowicki ? M. Stupiński 8, D. Pietrzkiewicz 6, A. Kryszeń 4, W. Bronowski 3, B. Starzyński 3, M. Kłak 2, T. Gintowt 1, J. Dzieciątkowski 1, M. Gałat 1, D. Droździk, D. Malarek, S. Szembek, P. Pedryc Trener: O. Serpina, J. Szopa Karne: 5/7 Żółte kartki: A. Kryszeń, T. Gintowt, D. Pietrzkiewicz Czerwone kartki: – Kary: 4min (W. Bronowski, D. Malarek) Sędziowie: P. Klimkowicz (Opole), A. Kowalski (Ozimek)