W sobotę 17.04.2021 o godzinie 18:00 szczypiorniści TL Ubezpieczenia Stal Gorzów rozegrają wyjazdowy mecz w ramach 18 kolejki 1 ligi grupy B. Gorzowianie rywalizować będą na niezwykle gorącym terenie gospodarzy, czyli drużyny SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie. Zespoły zmierzą się ze sobą w hali sportowej znajdującej się przy ulicy Kownackiego 4 w Obornikach Śląskich.

Zespół SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie to doświadczony zespół wsparty bardzo zdolną młodzieżą. W pierwszej części sezonu team z Obornik Śląskich prezentował się bardzo dobrze i sprawił kilka niespodzianek. W pokonanym polu zostawił nie tylko gorzowską drużynę ale również wygrał ze Śląskiem Wrocław. Dzięki bardzo dobrej grze SPR zakończył rywalizację na 6 miejscu po pierwszej połowie sezonu. Druga runda już nie jest tak udana jak pierwsza. Podopieczni Artura Szabata rozegrali dotychczas cztery mecze z Kątami Wrocławskimi, Lesznem, Legnicą oraz w ostatni wtorek z Wrocławiem. Niestety dla obornickiej drużyny wszystkie mecze zakończyły się przegraną. Drużyna SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie być może jest w chwilowym dołku ale na pewno nie zapomniała jak się gra w piłkę ręczną. Będzie walczyć o zwycięstwo zwłaszcza, że mecz rozegra na swoim parkiecie. W swoich szeregach oborniczanie mają znakomitego strzelca Kamila Ramiączka, który w dotychczasowych spotkaniach rzucił 91 bramek w tym aż 11 w meczu w Gorzowie. Za grę ofensywną drużyny odpowiada doświadczony rozgrywający Piotr Piróg, którego na lewym rozegraniu wspiera coraz lepiej grający Michał Klimaszewski. Nie można też zapomnieć o wychowanku gorzowskiej piłki ręcznej Karolu Głośniaku strzegącym obornickiej bramki. Zespół SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie liczy na przełamanie złej passy i będzie chciał wygrać we własnej hali. Trener Oskar Serpina mówił przed meczem, że jedziemy zrewanżować się za przegraną w pierwszej rundzie, nie mniej jednak z ogromnym szacunkiem do rywala. Żółto-niebiescy podrażnieni domową przegraną będą walczyć o zwycięstwo i kolejne punkty. W sobotę szykuje się nam bardzo zacięte i pełne emocji spotkanie, gdyż każda z drużyn liczy na komplet punktów.

Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów po ostatniej wygranej z MKS Real Astromal Leszno nadal pozostaje nie pokonany w drugiej rundzie. Zwycięstwa scalają naszą ekipę i motywują do jak najlepszej gry. Jak powiedział przed meczem Dawid Pietrzkiewicz, interesują nas w tym meczu 3 punkty i wygrana. Czy gorzowianie znajdą sposób na rywala i wygrają? Dowiemy się tego dopiero w sobotnie popołudnie. Link i dokładne informacje o transmisji live z tego meczu będą dostępne na naszym profilu na Facebook-u. Bądźmy z drużyną. Do boju STAL !

Udostępnij