W osiemnastej kolejce 1 ligi piłkarzy ręcznych grupy B zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów rewanżuje się za przegraną we własnej hali drużynie SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie. Gorzowianie odrobili z nawiązką stratę z pierwszego meczu i pewnie wygrali spotkanie różnicą 16 bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22:38.

Gorzowianie przed meczem zapowiadali, że jadą do Obornik Śląskich z chęcią rewanżu za przegraną w pierwszej rundzie. Nie mniej jednak trener Oskar Serpina w przed meczowych wypowiedziach zwracał uwagę na to, że SPR gra bardzo nie wygodny handball, a w tej lidze nie będzie już łatwych spotkań. Żółto-niebiescy nie przegrali jeszcze meczu w drugiej rundzie i występują w roli faworyta w kolejnym meczu, a jak widomo hasło bij mistrza motywuje najlepiej. Tak też było w Obornikach Śląskich gdzie gospodarze mocno zmotywowani przez trenera Artura Szabata mocno postawili się od początku meczu drużynie Stali. Pierwsze minuty to prowadzenie TL Ubezpieczenia Stali Gorzów 3:1 ale chwilę później dały o sobie znać koszmary z pierwszego meczu. Rewelacyjnie w Obornickiej bramce spisywał się Piotr Kaczmarek, który w sytuacjach sam na sam pokonał Dawida Pietrzkiewicza i Mateusza Stupińskiego. Do tego swój rzut przestrzelił Aleksander Kryszeń. Gospodarze doprowadzili do wyrównania 6:6. Prym w tym czasie w ataku wiedli Kamil Ramiączek oraz fenomenalny tego dnia Filip Jasiński. W 18 minucie meczu gospodarze mieli 1 bramkę straty, na tablicy świetlnej był wynik 9:10. Wtedy o przerwę w grze poprosił trener Stali Oskar Serpina. Chwila przerwy i krótka rozmowa z zawodnikami poskutkowała. Grę w swoje ręce wzięli gorzowscy rozgrywający Tomasz Gintowt oraz Mariusz Kłak, którzy indywidualnymi zagraniami przedzierali się przez szyki obronne SPR. Drużyna TL Ubezpieczenia Stal Gorzów w 5min odskoczyła gospodarzom na 4 bramki przewagi i kontynuując swoją dobrą grę w obronie i ataku ostatecznie prowadziła po pierwszej połowie 20:12.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia najlepszego strzelca drużyny SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie Kamila Ramiączka. Niestety następną bramkę gospodarze zdobyli dopiero po 10 minutach spotkania. W tym czasie gorzowska lokomotywa był już rozpędzona i nie do zatrzymania. Bramki dla Stali zdobywali najbardziej doświadczeni gracze Mateusz Stupiński oraz Dawid Pietrzkiewcz, który obsługiwany był bardzo dobrymi podaniami przez rozgrywających. W 45 minucie spotkania przewaga Stali wynosiła już 13 bramek i można powiedzieć, że było już po meczu. Trener gospodarzy Artur Szabat zaczął rotować mocno składem aby dać pograć wszystkim zawodnikom. Tomasz Lechowicz oraz Jakub Bagiński, którzy weszli z ławki zagrali bardzo dobre zawody i odpłacili się trenerowi bramkami poprawiając zdobycz bramkową oborniczan. Żółto-niebiescy pewni swego kontynuowali grę ciesząc przy tym kibiców zgormadzonych przed monitorami komputerów efektywnymi i efektownymi zagraniami. Zwodnicy TL Ubezpieczenia Stali Gorzów zagrali najpierw ?wrzutkę? do Mariusza Kłaka, potem to samo rozwiązanie grali dwukrotnie gorzowscy skrzydłowi Mateusz Stupiński i Aleksander Kryszeń. Akcję grali dwa razy gdyż za pierwszym razem Aleksandra Kryszenia w bardzo niebezpieczny sposób faulował Piotr Piróg za co został wykluczony na 2 minut. Trener gorzowian widząc, że mecz jest pod kontrolą wpuścił na boisko zmienników w tym najmłodszych Dawida Malarka oraz Rafała Renickiego. Ich ciężka praca procentuje i kolejny raz udowadniają to zdobywając bramki dla swoje drużyny. Ostateczny wynik meczu 22:38 na 3 sekundy przed końcem ustanowił najskuteczniejszy gorzowski zawodnik Tomasz Gintowt.

Kolejna kolejka i kolejna wygrana zespołu TL Ubezpieczenia Stal Gorzów. W drugiej rundzie gorzowianie nie przegrali meczu a po weekendowej porażce Siódemki Miedź Legnica z WKS Śląskiem Wrocław, żółto-niebiescy wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli. Do końca sezonu pozostały 3 mecze. Już za tydzień w Gorzowie mecz na szczycie. Do Gorzowa przyjedzie Siódemka Miedź Legnica, która podrażniona porażką we Wrocławiu oraz pamiętając porażkę we własnej hali z drużyną Stali na pewno będzie walczyć o wygraną. Czy uda się gorzowianom obronić swoją twierdzę przekonamy się już w najbliższą sobotę.