W sobotę 24.04.2021 szczypiorniści TL Ubezpieczenia Stal Gorzów rozegrają 19 kolejkę I ligi grupy B. Spotkanie z Siódemką Miedź Legnica będzie spotkaniem na szczycie ligi. Lider tabeli TL Ubezpieczenia Stal Gorzów podejmie u siebie zajmującą drugą lokatę drużynę Siódemka Miedź Legnica. Początek spotkania o godzinie 17:00 w hali przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie.

Drużyna z Legnicy rozegrała dotychczas jedno spotkanie więcej niż żółto-niebiescy i aktualnie ma tyle samo punktów co gorzowianie, czyli 42. W drugiej rundzie legniczanie rozgrali siedem spotkań z czego 4 wygrali. Nie uniknęli też wpadki, gdyż na własnym terenie dosyć zaskakująco przegrali po rzutach karnych z drużyną z Kątów Wrocławskich. Do tego dochodzi przegrana po bardzo emocjonującej końcówce meczu z Ostrovią 24:23 oraz przegrana z zeszłego tygodnia z WKS Śląsk Wrocław. Miedziowi w najbliższym meczu na pewno będą chcieli się zrehabilitować i zagrają o komplet punktów. Dodatkowym smaczkiem jest to, że najbliższy mecz będzie decydował o tym kto zostanie liderem po tej kolejce, dlatego emocji i walki na pewno nie zabraknie. W Siódemka Miedź Legnica nie zbraknie najbardziej doświadczonego zawodnika Adama Skrabanii oraz wracającego po kontuzji Wojciecha Strycza. Siódemka to niezwykle mocny zespół, opierający swoją grę na bardzo utalentowanej młodzieży. Należy tutaj wymienić przede wszystkim rewelacyjnego rozgrywającego zarazem najskuteczniejszych zawodnika miedziowych w tym sezonie Pawła Paterka, który zdobył dotychczas 112 bramek w 18 spotkaniach. Do najskuteczniejszych zawodników drużyny z dolnego śląska należą również wracający do Legnicy z Superligi Karol Siwak i gorzowianin Marcin Jaśkowski. Siódemka Miedź Legnica to kompletny zespół, który na każdej pozycji ma wartościowego zawodnika, więc gorzowska defensywa musi być niezwykle czujna i uważna. W sobotę szykuje nam się spotkanie z prawdziwego topu i przedsmak ligi centralnej. Na rozstrzygnięcie musimy jednak poczekać do soboty.

Gorzowianie przystąpią do spotkania w podobnym składzie jak ostatnio. Myślę, że komplet zwycięstw w drugiej rundzie mobilizuje drużynę do potrzymania zwycięskiej passy. Stalowcy do meczu mają podejść w pełni skupieni i z dużym szacunkiem do rywala. Cytując trenera Oskara Serpine „wygrana z pierwszej rundy nie ma kompletnie znaczenia, będzie to nowy, zupełnie inny mecz”. Każda z drużyn ma swoje atuty i na pewno będzie chciała je wykorzystać. W tej lidze zdarzyć może się wszystko, a o końcowym wyniku często decyduje dyspozycja dnia, dlatego trzymajmy kciuku za naszych zawodników. Do boju STAL!

Transmisja live z 19 kolejki I ligi grupy B: TL Ubezpieczenia Stal Gorzów – Siódemka Miedź Legnica, sobota (24 kwietnia) rozpocznie się o godzinie 16:50 na klubowym profilu Facebook TL Ubezpieczenia Stal Gorzów

Udostępnij