W sobotę  15.05.2021 szczypiorniści TL Ubezpieczenia Stal Gorzów rozegrają ostatni mecz  w tym sezonie. Rywalem żółto-niebieskich będzie WKS Śląsk Wrocław. Spotkanie obu drużyny zostanie rozegrane w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów 7 w Gorzowie Wielkopolskim. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Drużyna WKS Śląsk Wrocław rozegrała dotychczas o jedno spotkanie mniej niż gorzowianie. Z osiemnastu spotkań wygrała 14, a przegrała 4. Goryczy porażki doznała z drużynami SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie oraz Siódemka Miedź Legnica w pierwszej rundzie, natomiast w drugiej rundzie Wrocławianie przegrali z KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski oraz GOKiS Kąty Wrocławskie. Aktualnie z 42 punktami zajmuje trzecie miejsce w tabeli 1 ligi grupy B. Wojskowym do rozegrania zostały jeszcze dwa spotkania to najbliższe ze Stalą oraz u siebie z WKS Grunwald Poznań. Najbliższy mecz będzie więc decydował o tym kto zostanie mistrzem 1 ligi grupy B. Takiego scenariusza na koniec rozgrywek chyba nikt się nie spodziewał. Sobotni mecz będzie niezwykle elektryzującym spotkaniem, o dużej dawce adrenaliny. Emocji i walki na boisku na pewno nie zabraknie. Śląsk jest jednym z najmocniejszy zespołów w tym sezonie. Jak zauważył trener Oskar Serpina: ?Jest to bardzo młoda i już niezwykle doświadczona drużyna, która posiada bardzo dobrą obronę?. Defensywą zespołu z Wrocławia dowodzi dwójka bardzo doświadczony obrońców Kamil Herudziński oraz Marcel Ungier, którą wspomaga dwóch najwyższych zawodników WKS-u Bartłomiej Koprowski oraz Paweł Salcz. Mózgiem drużyny prowadzonej przez duet trenerski bliźniaków Marka i Marcina Paliców jest rozgrywający Michał Wiewiórski. Michał decyduje o każdej akcji ale też potrafi skutecznie rzucać na bramkę, zdobył dotychczas 80 bramek. Najlepszym strzelcem drużyny WKS jest leworęczny skrzydłowy Bartosz Markiewicz, który jest trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem ligi z 132 bramkami. Jak widać jest to drużyna kompletna i bardzo mądrze zbudowana. Od samego początku była jednym z kandydatów do awansu do ligi centralnej. Marcin Palica, trener WKS-u Śląska Wrocław przed meczem w Gorzowie powiedział,  że zarówno Stal Gorzów, jak i WKS Śląsk Wrocław, to drużyny o zbliżonym potencjale. O zwycięstwie jednej z drużyn zadecydują zatem detale. W sobotę szykuje się nam kolejny mecz z klasy premium i zarazem najważniejszy mecz tego sezonu, którego zwycięzca zostanie mistrzem 1 ligi grupy B.

Drużyna Stali idzie przebojem przez drugą rundę. Z komplet zwycięstw w drugiej części sezonu jest bardzo zmotywowana by wygrać ostatni mecz. TL Ubezpieczenia Stal Gorzów zawsze walczy o pełną pulę i komplet punktów. Nie inaczej będzie teraz zwłaszcza, że zwycięzca bierze wszystko. Kto wygra to arcyciekawe spotkanie dowiemy się już w sobotę. Pozostaje nam kibicować i trzymać kciuki za drużynę przed monitorami. Transmisja z meczu zaczyna się już o 16:50 i będzie dostępna na naszym profilu Facebook.  Bądźmy z drużyną. Do boju STAL !

Udostępnij