Zespół TL Ubezpieczenia Stal Gorzów po niezwykle emocjonującym meczu na szczycie 1 ligi grupy B wygrywa z WKS Śląskiem Wrocław i zostaje najlepszą drużyną ligi. Dwudziesta kolejka przyniosła dziesiąte zwycięstwo gorzowian, którzy w drugiej rundzie wygrali wszystkie spotkania. Mecz z WKS Śląskiem Wrocław zakończył się różnicą 9 bramek, a ostateczny wynik na tablicy świetlnej w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 20 wynosił 40:31.

Pierwsza połowa zaczęła się od prowadzenia drużyny Śląska Wrocław 3:1. Wydawało się, że to oni zdecydowanie lepiej weszli w mecz, ale szybko okazało się, że żółto-niebiescy będą walczyć. Mocnym punktem Stali byli rozgrywający Bartosz Starzyński oraz Mariusz Kłak, którzy sami zdobywali bramki albo dogrywali piłki do graczy pierwszej linii Dawida Pietrzkiewcza czy Aleksandra Kryszenia. Sytuacja na boisku bardzo się wyrównała mecz toczył się bramka za bramkę. Żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać znaczącej przewagi. Gorzowianie na pierwsze prowadzenie w meczu 12:11 wyszli po potrafieniu Dawida Pietrzkiewicza w 19 minucie. Punktem zwrotnym pierwszej połowy była 24 minuta spotkania, kiedy to będącego w kontraktu Mateusza Stupińskiego sfaulował Michał Wiewiórski. Zawodnik Śląska za ten faul został ukarany przez sędziów czerwoną kartką. Gorzowianie uzyskali wtedy dwie bramki przewagi, jednak nie na długo. Błędy w obronie drużyny Stali i trzy dwuminutowe wykluczenia spowodowały, że gospodarze bronili się w pewnym momencie w trójkę. Wrocławianie odrobili straty, lecz ostatnie słowo należało do Aleksandra Kryszenia, który dał prowadzenie swojej drużynie 19:18.

Druga połowa to koncertowa gra zespołu TL Ubezpieczenia Stal Gorzów. Po wyjściu z szatni gospodarze pokazali swoją moc. Zaczęło się od rewelacyjnej gry rozgrywającego żółto-niebieskich Tomasza Gintowta, który wyprowadził zespół na 4 bramkowe prowadzenie. Goście próbowali szybko odrabiać straty ale w gorzowską bramkę ?zamurował: fenomenalny Krzysztof Nowicki. Dzięki bardzo dobrej defensywie Stalowcy zaczęli grać z kontry i wykorzystywać swoje największe żądła Mateusza Stupińskiego oraz Aleksandra Kryszenia. W drużynie z Dolnego Śląska robił co mógł Konrad Cegłowski, który tylko w drugiej połowie rzucił swoje 5 z 6 bramek. Niestety było to zdecydowanie za mało na rozpędzoną drużynę gospodarzy. Żółto-niebiescy systematycznie powiększali przewagę i w 52 minucie spotkania prowadzili już różnicą 8 trafień. Trener Oskar Serpina widząc, że mecz jest pod kontrolą pozwoli grać zmiennikom Dawidowi Malarkowi, Rafałowi Renickiem czy Marcinowi Gałatowi. Dawaj ostatni odwdzięczyli się bramkami, w tym ku uciesze całej drużyny ostatnią czterdziestą bramką dobytą przez Marcina. WKS Śląsk Wrocław przegrał ostatecznie z TL Ubezpieczenia Stalą Gorzów 40 do 31.

Zespół z Gorzowa pozostał niepokonany w drugiej rundzie sezonu. Stalowcy wygrali wszystkie 10 spotkań pokazując swoją dominację w lidze. Dzięki tej wygranej drużyna TL Ubezpieczenia Stal Gorzów na jedną rundę przed końcem ligi zapewniła sobie tytuł mistrza 1 ligi grupy B i mogła rozpocząć huczne świętowanie pięknego sezonu zakończonego awansem do ligi centralnej i koroną mistrza ligi.