20 czewca dojdzie do starcia Motoru Lublin z Moje Bermudy Stal Gorzów.

Będzie to już dziewiętnasty pojedynek ligowy obu zespołów na stadionie popularnych ,,Koziołków??. W dotychczasowej rywalizacji gospodarze wygrali jedenaście meczów, Stal lepsza była w sześciu, a raz mieliśmy remis.
Pierwszy mecz z udziałem obu drużyn odbył się w 1957 roku w rozgrywkach drugiej ligi, czyli odpowiednikiem dzisiejszej pierwszej ligi. Na tym szczeblu obie drużyny w Lublinie pojechały ośmiokrotnie. Miejscowi zwyciężyli sześciokrotnie, a Stalowcy dwukrotnie. Natomiast na poziomie ekstraligi oba zespoły zmierzyły się dziesięciokrotnie i bilans jest minimalnie lepszy dla gospodarzy, którzy zwyciężyli pięć razy, o raz więcej niż goście. W jednym przypadku mieliśmy też remis.


W sezonie 2021 w pierwszym meczu na Jancarzu lepsi okazali się Stalowcy wygrywając 52:38. W Lublinie o punkty będzie trudno, tym bardziej, że jeszcze żadnemu zespołowi w tym sezonie nie udało się wywieźć kompletu punktów z Lublina. Czy Stal Gorzów będzie pierwszym zespołem, który odniesie sukces w starciu z lubelskimi ?Koziołkami??


Przekonamy się w niedzielny wieczór, 20 czerwca.

Udostępnij