W pierwszym meczu obu drużyn w Grudziądzu zwycięstwo padło łupem Stalowców i przed meczem w Gorzowie to oni będą zdecydowanym faworytem. Wygrana 52:38 pozwala myśleć również o punkcie bonusowym. Drużyna ?Gołębi? jest na ostatnim miejscu w tabeli PGE Ekstraligi i po remisie na własnym torze z Falubazem Zielona Góra ich walka o utrzymanie się w najlepszej lidze świata jest coraz trudniejsza.

Gorzowianie są na przeciwnym biegunie, walczą o udział w play offach i zrobią wszystko, aby wygrać z ekipą z Grudziądza za 3 punkty. Zaliczka 14 punktów z pierwszego meczu daje mocne do tego podstawy. Jak zwykle to jednak walka na torze wszystko zweryfikuje.

Mimo, że w tabeli oba zespoły dzieli przepaść to na pewno emocji na ?Jancarzu? nie zabraknie. Pojedynki kapitana gorzowskiej Stali Bartosza Zmarzlika z Nickim Pedersenem, czy duńskie pojedynki Andersa Thomsena z Kennethem Bjerre warte są obejrzenia na żywo.

Mecz będzie miał też swoje małe smaczki. W składzie grudziądzkiego zespołu w tym sezonie jeździ Krzysztof Kasprzak, który przez 9 lat reprezentował barwy Stali Gorzów. To właśnie w Gorzowie popularny KK święcił swoje największe triumfy zarówno w drużynie jak indywidualnie. W sezonie 2021 grudziądzki zaciąg zasilił również młodzieżowiec Mateusz Bartkowiak- wychowanek gorzowskiego zespołu.

W ubiegłym sezonie PGE Ekstraligi podopieczni Stanisława Chomskiego pewnie pokonali u siebie GKM Grudziądz 57:33, zdobywając nie tylko dwa punkty za zwycięstwo, ale także punkt bonusowy za dwumecz.

Trzymamy kciuki za powtórkę w sezonie 2021.

Moje Bermudy Stal Gorzów vs ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz.

25 czerwca, godz. 18.00

Udostępnij