W najbliższą niedzielę zmierzą się dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej. To prawdopodobnie właśnie na Jancarzu w bezpośrednim starciu rozstrzygnie się kto będzie liderem PGE Ekstraligi przed play offami.

To będzie także starcie kapitanów i dwóch najlepszych rajderów ligi. Po stronie gospodarzy Indywidualny Mistrz Świata i Indywidualny Mistrz Polski Bartosz Zmarzlik, po drugiej świetnie sobie radzący w tegorocznych rozgrywkach Grand Prix Maciej Janowski. Bezpośrednie biegi kapitanów zawsze dostarczają kibiców niezapomnianych emocji i bez wątpienia tak będzie też i tym razem.

W pierwszym spotkaniu na Olimpijskim we Wrocławiu zdecydowane zwycięstwo odniósł zespół gospodarzy. Mecz zakończył się wynikiem 52:38. Stalowcy, aby wygrać za 3 punkty będą musieli pojechać na maximum swoich możliwości. Wrocławianie nie tylko świetnie sobie radzą w lidze, ale doskonale również jeżdżą w rundach Speedway Grand Prix. Pierwszą rundę w Pradze wygrał Maciej Janowski, trzeci był Tai Woffinden, druga runda to popis Artioma Łaguty, drugie miejsce zajął Maciej Janowski.

Starcie na Jancarzu to będą jednak inne zawody. Stalowcy na swoim torze w ubiegłym sezonie 2 razy jeździli z wrocławską ekipą i odnieśli pewne dwa zwycięstwa. Najpierw w rundzie zasadniczej 55:35, a później w decydującym meczu o wejście do Wielkiego Finału najlepszej żużlowej ligi świata gospodarze również przekroczyli barierę 50 punktów i pewnie wygrali 55:34, a kapitan gorzowskiej Stali Bartosz Zmarzlik w fantastycznym stylu zdobył komplet punktów.

Jak będzie teraz? Przekonamy się już 1 sierpnia.

Moje Bermudy Stal Gorzów vs Betard Sparta Wrocław

Niedziela, 1 sierpnia, godz. 19.15

Stadion im. Edwarda Jancarza.

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów:

9. Szymon Woźniak

10. Anders Thomsen

11. Martin Vaculik

12. Rafał Karczmarz

13. Bartosz Zmarzlik

14. Oliwier Ralcewicz

15. Kamil Pytlewski

Betard Sparta Wrocław:

  1. Tai Woffinden
  2. Gleb Chugunov
  3. Artem Laguta
  4. Daniel Bewley
  5. Maciej Janowski
  6. Przemysław Liszka
  7. Michał Curzytek
Udostępnij