20 sierpnia Moje Bermudy Stal Gorzów pojedzie w mocno okrojonym składzie z beniaminkiem PGE Ekstraligi ? eWinner Apatorem. Kontuzje nie omijają w tym sezonie gorzowian. W składzie Stalowców zabraknie 4 pod względem średniej ligowej Martina Vaculika oraz Szymona Woźniaka. Pozytywna informacja to powrót Wiktora Jasińskiego do zespołu.


Za Martina Vaculika trener Stanisław Chomski będzie stosował ,,zastępstwo zawodnika??. W miejsce Szymona Woźniaka ponownie pojedzie Marcus Birkemose. Pierwszy pojedynek na Jancarzu wygrała ekipa gospodarzy 50:40 i aby zdobuć punkt bonusowy Stalowcy muszą zdobyć na toruńskiej Motoarenie 41 punktów.


Ostatnia kolejka rozstrzygnie sprawę układu par w półfinałowej batalii rozgrywek. Na obecną chwilę wiemy, że rundę zasadniczą wygra Betard Sparta Wrocław i że w półfinale nie pojedzie z ekipą Moich Bermudów Stali Gorzów. Jeżeli gorzowianie nie zdołają wywalczyć w Toruniu punktu bonusowego, to wiadomo, że w półfinale pojadą z Motorem Lublin. Jedyną niewiadomą pozostanie, z którego miejsca. Na odpowiedź będziemy musieli poczekać do niedzieli, 22 sierpnia, kiedy to w Lesznie miejscowa Fogo Unia zmierzy się Motorem. Jeżeli goście wywalczą przynajmniej jeden punkt (w Lublinie wygrali 49:41), to wyprzedzą gorzowian i pierwszy mecz odbędzie się na stadionie im. Edwarda Jancarza.

20 sierpnia (piątek) godz. 20.20

Udostępnij