Miniony sezon 2020/21 okazał się dla piłkarzy ręcznych gorzowskiej Stali sezonem wyjątkowym. Szczypiorniści Stali Gorzów po raz pierwszy wygrali rozgrywki na poziomie I ligi w swoje grupie nie zaznając goryczy porażki w drugiej części sezonu. Dzięki rewelacyjnej grze zespół wywalczył kolejny awans tym razem do nowo powstającej Ligi Centralnej będącej bezpośrednim zapleczem najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce czyli PGNiG Superligi.

Liga Centralna to nowy rozdział w piłce ręcznej w Polsce. Od nowego sezonu drugi poziom rozgrywek w naszym kraju będzie składał się tylko z jednej grupy. Zaplecze PGNIG Superligi stworzy 14 drużyn, które rozegra 26 kolejek każdy z każdym (mecz i rewanż). Najlepszy zespół sezonu 2021/22 uzyska bezpośredni awans do rozgrywek PGNiG Superligi. Natomiast drugi zespół zagra mecz barażowy z przedostatnią drużyną w najwyższej grupie rozgrywek. Drużyny z miejsc 14 oraz 13 spadną do I ligi. Ciekawostką, którą wprowadza Liga Centralna jest minimalna ilość zawodników w wieku 21 lat, których nie może być mniej niż pięciu w każdej z drużyn. Ponadto każda z drużyn gospodarzy ma obowiązek transmitować mecze on-line odbywające się na swoich parkietach. Skład Ligi Centralnej utworzyły zespoły, które w tabelach końcowych czterech grup I ligi sezonu 2020/2021 zajęły miejsca 1-3 oraz spełniły wymogi licencyjne. W rozgrywkach weźmie udział 14 zespołów i są to drużyny: KPR Legionowo, KPR Ostrovia Ostrów Wlkp., KS AZS-AWF Biała Podlaska, Budnex Stal Gorzów, MKS Grudziądz, MKS Padwa Zamość, MKS Wieluń, MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica, MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec, OKPR Warmia Energa Olsztyn, ORLEN Upstream SRS Przemyśl, SPR GKS Autoinwest Żukowo oraz MKS Nielba Wągrowiec i Śląsk Wrocław, które uzyskały udział w rozgrywkach na zasadzie dzikiej kraty przyznawanej przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Czeka więc naszą drużynę więcej meczy oraz dużo długich podróży jak choćby prawie ośmiuset kilometrowy wyjazd do Przemyśla ale także nie wiele krótsze wyprawy do Olsztyna czy Zamościa. Dodatkowo Związek Piłki Ręcznej w Polsce zadbał o sponsora technicznego ligi. Została nim firma Hummel, która piłkę ręczną ma wpisaną w swoje DNA. Dzięki tej współpracy duńska firma stanie się też oficjalnym dostawcą piłek. Przygotowana została również oficjalna piłka Ligi Centralnej, którą już w połowie września rozpocznie się rywalizacja o awans do PGNiG Superligi. Tak po krótce kształtuje się zarys nowych rozgrywek w nadchodzącym sezonie 2021/22.

Tegoroczne rozgrywki Ligi Centralnej zapowiadają się niezwykle interesująco. Bardzo solidni i wymagający rywale gwarantujący wspaniałe widowiska. Coraz wyższe wymagania zarówno przed drużyną jak i sztabem trenerskim nie wspominając już o wyzwaniach organizacyjnych. Rozpoczynający się już w połowie września sezon na pewno będzie pełen zagadek i niespodzianek, ale tak to jest, gdy tworzy się coś nowego. Budnex Stal Gorzów jest tego częścią i już nie możemy się doczekać startu rozgrywek. Zapraszamy więc do zakupu karnetów oraz biletów na nasze spotkania, a pierwszy mecz z KPR Legionowo już w najbliższą sobotę tj. 18 września o godzinie 17:00 w hali sportowej SP20 w Gorzowie.

Karnet normalny do nabycia w cenie 160zł, karnet senior 65+ oraz junior (7-15lat) za 100zł.

Karnet rodzinny: 2 normalne + 1 junior ? w cenie 330zł.

Dzieci do lat 6 włącznie wstęp bezpłatny.

Bilet normalny kosztuje 15zł, bilet senior 65+ oraz junior za 10zł.

Sprzedaż karnetów w sklepie klubowym przy Stadionie.

Udostępnij