W najbliższą sobotę tj. 18.09.2021 rozpoczynamy rozgrywki Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. Budnex Stal Gorzów inauguruje sezon we własnej hali a pierwszym rywalem będzie mistrz grupy C I ligi z ubiegłego sezonu KPR Legionowo. Mecz odbędzie się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów 7. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Nadchodzący wielkimi krokami sezon 2021/22 będzie pierwszym w którym wystartuje nowo powstała Liga Centralna. Gorzowianie w pierwszym meczu zmierzą się z ubiegłorocznym zwycięzcą rozgrywek I ligi KPR Legionowo. Ostatni raz zespół z Legionowa gościł w Gorzowie w sezonie 2012/13 kiedy to gorzowski szczypiorniak przeżywał trudne chwile, w połowie tego sezonu drużyna z powodów finansowych została wycofana z rozgrywek i ligowa drużyna zniknęła mapy Polski. Na szczęście to już dalekie czasy. W tamtym meczu zespół z Mazowsza wygrał 24-27 po zaciętej walce. Z obecnego składu mecz ten może pamiętać powracający do Gorzowa Michał Nieradko oraz Tomasz Gintowt i Krzysztof Nowicki. Los każdej z drużyn potoczył się inaczej, gorzowska piłka ręczna w męskim wydaniu przestała istnieć a zespół KPR Legionowo wywalczył awans do SuperLigi.

W obecnym sezonie drużyna KPR Legionowo prowadzona jest trenera Marcina Smolarczyka. KPR to niezwykle doświadczony zespół, który wsparty jest przez młodych i ambitnych zawodników. W sezonie 2021/22 dołączył do drużyny niezwykle doświadczony gracz Krzysztof Tylutki. Były Superligowy zawodnik, które swoje ostatnie 7 lat spędził w Chrobrym Głogów, będzie nie zwykle mocnym punktem w defensywie. Stalowcy powinni również uważać na bardzo dobrych rozgrywających Kamila Cioka oraz Michała Prątnickiego. Kierują oni grą w ataku oraz sami potrafią oddać równie celne rzuty. Dodatkowo mają wsparcie w postaci celnie rzucającego z dystansu Krystiana Wołowca oraz bardzo doświadczonego kołowego Tomasza Kasprzaka. W drużynie tej bardzo ciężko znaleźć słabe punkty. Zapowiada nam się zatem bardzo dobre widowisko na które długo czekaliśmy.

Jak powiedział podczas wywiadu trener Oskar Serpina: ?Uważam, że wiele spotkań będzie bardzo wyrównanych, a gospodarz będzie miał 60 procent szans na zwycięstwo, natomiast dopiero po rozegraniu około 70 procent spotkań wskaże głównego faworyta do awansu?. Liga Centralna stanowi przedsionek SuperLigi. Nie ma tutaj słabych drużyn. Każdy zespół przyjeżdża walczyć o 3 punkty do ligowej tabeli. Czy gorzowianie wygrają? Czy może będzie inne rozstrzygnięcie tego pojedynku dowiemy się w sobotę.

Przypominamy, iż trwa sprzedaż biletów na w/w spotkanie. Wejściówki do nabycia w sklepie klubowym przy Stadionie oraz w dniu zawodów w kasie.

Jednocześnie przypominamy, iż trwa sprzedaż karnetów na mecze Budnex Stali Gorzów we własnej hali.

Sprzedaż karnetów w sklepie klubowym przy Stadionie.

Udostępnij