19 września pierwszy mecz o brązowy medal stoczą Fogo Unia Leszno z Moje Bermudy Stal Gorzów. W ubiegłym roku oba zespoły spotkały się Wielkim Finale PGE Ekstraligi. Obecnie dwóm najbardziej utytułowanym zespołom jeżdżącym w najwyższej klasie rozgrywkowej pozostała walka w finale pocieszenia.

W rundzie zasadniczej dwa razy wygrali Stalowcy z leszczyńskimi ?Bykami?. Fenomenalna jazda Bartka Zmarzlika i spółki dały Stalowcom dwa punkty w pierwszym obu zespołów. To było widowisko godne miana hitu pierwszej kolejki PGE Ekstraligi. Warto zauważyć, że w gorzowskim zespole obok rewelacyjnie dysponowanego w tym dniu Bartka Zmarzlika, Martina Vaculika i Andersa Thomsena, także swoją cegiełkę do wyniku dołożyli juniorzy, którzy najpierw wygrali bezpośrednie starcie z juniorami Unii Leszno, a później punktowali w biegach z seniorami.

W rewanżu na Jancarzu ponownie zwyciężyła drużyna Stali Gorzów. Podopieczni Stanisława Chomskiego na własnym torze pokonali Byki 47:43. Najwięcej punktów dla gorzowskiej Stali wywalczył Martin Vaculik ? 14+1.

Oba zespoły do tego roku dominowały w walce o najwyższe ligowe laury. Zarówno Gorzów jak i Leszno również lubią i potrafią jeździć na torze rywala, co gwarantuje ogromne emocje.

Zaczynamy walkę o medal!

Fogo Unia Leszno vs Moje Bermudy Stal Gorzów

Niedziela, 19 września, godz. 16.30

Udostępnij