Zespół Budnex Stal Gorzów wygrywa pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. Stal pokonała MKS Nielba Wągrowiec różnicą 2 bramek. Mecz ostatecznie skończył się wynikiem 29:31, a żółto-niebieskich do zwycięstwa poprowadził Wiktor Bronowski, którzy rzucili 12 goli w całym spotkaniu. Drużyna Stali Gorzów zapisała tym samym swoje pierwsze 3 punkty do ligowej tabeli.

Początek spotkania to bardzo wyrównana gra obu drużyn. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie znaczącej przewagi i gra toczyła się bramka za bramkę. W 10 minucie spotkania było 4:4, następne minuty jednak należały do gorzowskiej drużyny. Duża w tym zasługa wychowanka Nielby Wągrowiec a obecnie grającego w Stali Dawida Pietrzkiewcza. Kołowy Budnex Stali Gorzów był nie do zatrzymania i w ciągu 6 minut zdobył 5 bramek. Pozwoliło to gorzowskiej drużynie wyjść na 4 bramki przewagi. Żółto-niebiescy grali zespołowo i bardzo konsekwentnie, do tego swoje działo odpalił Wiktor Bronowski. Rzuty Wiktora były nie do obrony i zapewniły powiększenie przewagi do 5 bramek. W drużynie Stali widać było determinację i chęć wywiezienia z Wągrowca 3 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie prowadzeniem zespołu z Gorzowa 18:14.

Druga połowa spotkania to nadal bardzo dobra gra Budnex Stali Gorzów. W 42 minucie meczu po kolejnej bramce Wiktora Bronowskiego Stalowcy wyszli na 6 bramek przewagi a wynik na tablicy świetlnej w Wągrowcu pokazywał 16:22. Od tego momentu nastąpił zryw drużyny gospodarzy. Nielba to zespół który zawsze walczy do samego końca. Sygnał do ataku dała para najbardziej doświadczonych zawodników Nielby Paweł Gregor oraz Dariusz Widziński. Czerwoną kartką Dawid Pietrzkiewcz przyczyniła się do tego, że gospodarze poczuli szansę na zwycięstwo. Zapowiadała się więc bardzo nerwowa końcówka. W 56 minucie Nielba doszła Stal na 1 bramkę i miała szansę na doprowadzenie do remisu. Gorzowianom jednak sprzyjało szczęście. Słupek po rzucie gospodarzy kontra w wykonaniu Mateusza Stupińskiego i ostatecznie to Budnex Stal Gorzów wygrywa spotkanie w Wągrowcu 29 do 31.

Zespół Stali zwyciężył na bardzo nie wygodnym terenie Nielby Wągrowiec. Trzy punkty dopisane do ligowej tabeli. Drużyna Budnex Stal Gorzów już w dużo lepszych nastrojach może się przegotowywać do kolejnego spotkania. Już w najbliższą sobotę kolejny bardzo trudny mecz. Do Gorzowa przyjedzie dotychczas nie pokonana drużyna KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Mecz odbędzie się 2 października w hali sportowej SP20 przy ulicy Szarych Szergów. Start o godzinie 17:00. Zapraszamy !!!