W sobotę 2.10.2021 o godzinie 17:00 szczypiorniści Budnex Stal Gorzów rozegrają mecz w ramach 3 kolejki Ligi Centralnej. Rywalem Stali będzie zespół KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Drużyny zmierzą się ze sobą w hali sportowej znajdującej się przy Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie Wielkopolskim.

Zespół KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski to niezwykle trudny rywal. W zeszłym sezonie gorzowianie w meczu wyjazdowym ulegli ostrowianom 32:26, natomiast we własnej hali wygrali 32:25. Ostatecznie nasi najbliżsi rywale prowadzeni przez duet trenerski Maciej Nowakowski i Rafał Stempniak skończyli rozgrywki 1 ligi grupy B na drugim miejscu tuż za Stalą Gorzów. Obecny rok ma być dla tej drużyny rokiem przełomowym. Otwarcie się mówi o planach awansu do Superligi. W zespole nastąpiły dość spore zmiany i w tym sezonie będzie to już zupełnie inny rywal. Ostrowską drużynę opuścili Patryk Staniek, Grzegorz Salamon oraz Mateusz Foterek. Działacze KPR nie próżnowali i jak potwierdził podczas konferencji prasowej trener gorzowskiej drużyny Oskar Serpina zespół ten wzmocnił się na najbardziej newralgicznych pozycjach. Do zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego w przerwie wakacyjnej dołączyli zwodnicy mający doświadczenie Superligowe: Dawid Balcerek (były bramkarz Gwardii Opole), Damian Pawelec (były obrotowy Azotów Puławy) oraz największy transfer tego lata Kamil Adamski (były rozgrywający MKS Kalisz). Ponadto do zespołu ściągnięto skrzydłowych Bartosza Smolińskiego (Jurand Ciechanów), Artura Klopstego (Nielba Wągrowiec) oraz obrotowego Filipa Wadowskiego (MTS Chrzanów). Do tego dodajmy, że w szeregach naszego sobotniego rywala pozostaje najlepszy strzelec ubiegłego sezonu Patryk Marciniak oraz równie doświadczeni zawodnicy jak Michał Bałwas czy Damian Krzywda. Skład Ostrowian wydaje się być kompletny i gotowy do gry o najwyższe cele. Potwierdzają to też wyniki obecnej kampanii. Ostrovia nie przegrała meczu wywożąc 3 punkty z Przemyśla oraz pokonując u siebie zespół Siódemki Miedź Legnica. Nie ma co się oszukiwać do Gorzowa przyjeżdża jeden z faworytów do wygrania całej ligi. Gorzowianie myśląc o zwycięstwie będą musieli zagrać na 100% swoich umiejętność co jest gwarancją tego, że w sobotę będziemy świadkami bardzo dobrego widowiska.

Zespół Budnex Stal Gorzów po ostatnich wygranych między innymi w wojewódzkim finale Pucharu Polski z Zieloną Górą czy meczu 2 kolejki z Nielbą Wągrowiec jest „w gazie” i na pewno chce zgarnąć w tym meczu 3 punkty. Czy gorzowianie znajdą sposób na przciwnika i wygrają? Dowiemy się tego dopiero w sobotnie popołudnie. Bądźmy z drużyną. Do boju STAL !!!

Przypominamy, iż trwa sprzedaż biletów na w/w spotkanie. Wejściówki do nabycia w sklepie klubowym przy Stadionie oraz w dniu zawodów w kasie.

Przy wejściu do hali na bilet Junior bądź Senior należy okazać ochronie dokument tożsamości potwierdzający przysługującą zniżkę.

Jednocześnie przypominamy, iż trwa sprzedaż karnetów na mecze Budnex Stali Gorzów we własnej hali.

Sprzedaż karnetów w sklepie klubowym przy Stadionie.

Udostępnij