Zespół Budnex Stal Gorzów przegrywa mecz z KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Trzecia kolejka Ligi Centralnej przyniosła drugą przegraną gorzowian. Tak można w skrócie podsumować sobotnie zmagania. Ostatecznie po 60 minutach gry na tablicy wyników w hali SP20 w Gorzowie widniał rezultat 20:26 dla KPR Ostrovii.

Zespół Budnex Stal Gorzów jak nas dotychczas przyzwyczaił bardzo dobrze rozpoczął spotkanie i po skutecznej akcji Bartosza Starzyńskiego, kontrze Aleksandra Kryszenia gorzowianie prowadzili 2:0. Ostrowianie odpowiedzieli jednak błyskawicznie bramkami Jakuba Przybylskiego i Filipa Wadowskiego a na dodatek 2 minutowe wykluczenie bardzo szybko złapał Kacper Kiersnowski. Wzmocniona letnimi transferami drużyna z Ostrowa zwietrzyła szansę i poszła za ciosem. Ostrowianie zdobyli 5 bramek z rzędu wychodząc na prowadzenie 3:8. Duża w tym zasługa bardzo dobrej gry formacji obronnej ale również rewelacyjnego tego dnia w bramce Dawida Balcerka. Przełamanie niemocy strzeleckiej Stali nastąpiło w 17 minucie po dwóch bramkach Bartosza Starzyńskiego. Było to jednak zdecydowanie za mało i gorzowianie schodzili na przerwę przy wyniku 13:8 dla Ostrowa.

Żółto-niebiescy nie weszli dobrze w mecz po przerwie. Błędy w ataku i straty poskutkowały powiększeniem przewagi przez drużynę gości. Szybko na to co działo się na parkiecie zareagował trener Stali Oskar Serpina i już w 34 minucie poprosił o czas. Gospodarze nie mogli jednak znaleźć sposobu na rozbrojenie defensywy KPR. Brakowało skuteczności w ataku a uciekający czas i chęć szybkiej poprawy wyniku prowadziły do prostych błędów, które bezlitośnie wykorzystał zespół z Ostrowa. Kolejne minuty meczu to spokojna gra drużyny gości. KPR Ostrovia w 100% kontrolowała wynik spotkania. Najjaśniejszym punktem w gorzowskiej drużynie był Krzysztof Nowicki. Trzymał wynik, bronił w sytuacjach sam na sam oraz obronił rzut karny wykonywany przez Patryka Marciniaka. Zespół Stali zebrał się jeszcze w końcówce spotkania odrobił 2 bramki straty, ale było to zdecydowanie za mało, aby pokonać zespół z Ostrowa. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 20:26.

Druga przegrana drużyny Budnex Stal Gorzów stała się faktem. Początek ligi okazał się trudny ale nikt się nie załamuje. Najbliższe wyjazdowe spotkanie z MKS Grudziądz jest przełożone na 6 listopada dlatego będziemy mieli teraz czas na poprawę i podreperowanie stanu zdrowia naszych zawodników. Następny mecz rozegramy więc w Gorzowie 16 października a naszym rywalem będzie MUKS Zagłębie Sosnowiec. Do zobaczenia na hali !!!