Zespół Budnex Stal Gorzów przegrywa mecz z KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Trzecia kolejka Ligi Centralnej przyniosła drugą przegraną gorzowian. Tak można w skrócie podsumować sobotnie zmagania. Ostatecznie po 60 minutach gry na tablicy wyników w hali SP20 w Gorzowie widniał rezultat 20:26 dla KPR Ostrovii.

Zespół Budnex Stal Gorzów jak nas dotychczas przyzwyczaił bardzo dobrze rozpoczął spotkanie i po skutecznej akcji Bartosza Starzyńskiego, kontrze Aleksandra Kryszenia gorzowianie prowadzili 2:0. Ostrowianie odpowiedzieli jednak błyskawicznie bramkami Jakuba Przybylskiego i Filipa Wadowskiego a na dodatek 2 minutowe wykluczenie bardzo szybko złapał Kacper Kiersnowski. Wzmocniona letnimi transferami drużyna z Ostrowa zwietrzyła szansę i poszła za ciosem. Ostrowianie zdobyli 5 bramek z rzędu wychodząc na prowadzenie 3:8. Duża w tym zasługa bardzo dobrej gry formacji obronnej ale również rewelacyjnego tego dnia w bramce Dawida Balcerka. Przełamanie niemocy strzeleckiej Stali nastąpiło w 17 minucie po dwóch bramkach Bartosza Starzyńskiego. Było to jednak zdecydowanie za mało i gorzowianie schodzili na przerwę przy wyniku 13:8 dla Ostrowa.

Żółto-niebiescy nie weszli dobrze w mecz po przerwie. Błędy w ataku i straty poskutkowały powiększeniem przewagi przez drużynę gości. Szybko na to co działo się na parkiecie zareagował trener Stali Oskar Serpina i już w 34 minucie poprosił o czas. Gospodarze nie mogli jednak znaleźć sposobu na rozbrojenie defensywy KPR. Brakowało skuteczności w ataku a uciekający czas i chęć szybkiej poprawy wyniku prowadziły do prostych błędów, które bezlitośnie wykorzystał zespół z Ostrowa. Kolejne minuty meczu to spokojna gra drużyny gości. KPR Ostrovia w 100% kontrolowała wynik spotkania. Najjaśniejszym punktem w gorzowskiej drużynie był Krzysztof Nowicki. Trzymał wynik, bronił w sytuacjach sam na sam oraz obronił rzut karny wykonywany przez Patryka Marciniaka. Zespół Stali zebrał się jeszcze w końcówce spotkania odrobił 2 bramki straty, ale było to zdecydowanie za mało, aby pokonać zespół z Ostrowa. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 20:26.

Druga przegrana drużyny Budnex Stal Gorzów stała się faktem. Początek ligi okazał się trudny ale nikt się nie załamuje. Najbliższe wyjazdowe spotkanie z MKS Grudziądz jest przełożone na 6 listopada dlatego będziemy mieli teraz czas na poprawę i podreperowanie stanu zdrowia naszych zawodników. Następny mecz rozegramy więc w Gorzowie 16 października a naszym rywalem będzie MUKS Zagłębie Sosnowiec. Do zobaczenia na hali !!!

TL Ubezpieczenia Stal Gorzów: 20

C. Marciniak, K. Nowicki, P. Jaśko – A. Kryszeń 8, B. Starzyński 4, M. Nieradko 4, M. Kłak 2,
M. Stupiński 1, D. Pietrzkiewicz 1, W. Bronowski, R. Renicki, M. Lemaniak, K. Kiersnowski, O. Serpina

Trener: O. Serpina

Karne: 5/5

Żółte kartki: M. Nieradko

Czerwone kartki: –

Kary: 6 min (K. Kiersnowski, M. Nieradko, M. Kłak)

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski: 26

D. Balcerek, P. Foluszny, J. Zimny – M. Wojciechowski 4, A. Klopsteg 4, K. Gajek 4, P. Marciniak 3,
J. Przybylski 3, M. Bałwas 2, K. Adamski 2, B. Smoliński 1, D. Pawelec 1, F. Wadowski 1, D. Krzywda 1, M. Przybylski, M. Bestian

Trener: M. Nowakowski, R. Stempniak

Karne: 0/1

Żółte kartki: –

Czerwone kartki: –

Kary: 10 min (M. Bałwas, M. Bestian, D. Pawelec )

Sędziowie: F. Fahner, Ł. Kubis (Głogów)

Delegat: A. Mikołajczak (Groblice)

Fot. Dawid Lis

Udostępnij